Sport

Három pont Újpestről

2014-01-13 21:24

Az alapszakaszban utoljára játszottak a Jegesmedvék az Újpesttel, és ezúttal is elhozták a három pontot.

A Jegesmedvék nagy lendülettel kezdték a meccset, teljesen beszorították az Újpestet. Ez a nagy nyomás a 10. percben érett góllá: Miskolczi lövése lecsorgott Pleszkánról, és a korong megállt a gólvonal előtt. Szilágyi eszmélt a leggyorsabban, és egy védővel a nyakán a kapuba kotorta a pakkot (1-0). A Miskolc ezután is nagy fölényben játszott, az Újpest pedig a kontráiban bízott, kevés eredménnyel.

Egy-egy gól

A második harmadból 12 másodperc telt el, amikor Reiter maradt egyedül Gyenes előtt, és a kapu mögül kapott korongot egyből lőtte a hálóba (1-1). A 10. percben visszavette a vezetést a Miskolc: Metcalfe oldalról nagy erővel lőtte ki a bal felső sarkot (1-2).

Ismét Metcalfe

A harmadik harmad elején csaknem egyenlített az Újpest, ugyanis két lila csatár vihette a korongot Gyenesre, de Sweeney a felső vasat találta el. Ezután büntetett a Miskolc: az 5. percben Knox remek, kapu mögötti passzát Metcalfe vágta a hálóba egy méterről (1-3). A 8. percben – késleltetett kiállításban – Faith passzolt Miskolczinak, aki egy védő szorításában lőtt, és a pakk végül átvánszorgott előbb Pleszkánon, majd a gólvonalon (1-4). Negyven másodperccel a vége előtt Fekti emelt fonákkal a bal felső sarokba (2-4).

Kiállítás: 0 perc illetve 4 perc
Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Szilágyi, Láda, Ritó, Tóth, DeBruyn, Hegyi, Durco, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Rafaj, Faith, Duschek (k). Edző: Bob Dever.
Újpesti TE: Pleszkán – Horváth, Bereczki, Kovács, Reiter, Zalaváry, Ványi, Sweeney, Dömötör, Virág Cs., Fekti, Maklári, Coleman, Pichler, Farkas, Crichton, Sommer, Hajek(k). Edző: Ancsin János.

Bob Dever: - Ma a győzelem volt a fontos, hiszen négy nap alatt ez volt a harmadik idegenbeli mérkőzésünk. Néha a koncentrációnk nem volt tökéletes, de a lényeg, hogy megszereztük a három pontot.
Ancsin János: - Ma is sok helyzetünk volt, de csak kettőt sikerült kihasználnunk. A második és harmadik harmadban játékban felvettük a versenyt a Miskolccal, de ez nem volt elég a pontszerzéshez.