Sport

Szoros vereség Dunaújvárosban

2014-01-12 20:52

Egy góllal bizonyult jobbnak a Dunaújváros a Jegesmedvéknél vasárnap este. Az első gólt ugyan a miskolciak lőtték, ám azután végig a Dab vezetett. Másfél perccel a második harmad vége előtt kettős előnybe kerültek a Jegesmedvék, de ezt a nagy lehetőséget elképzelés nélküli passzolgatással  elherdálták, és végül a harmadik harmad sem volt elég az egyenlítésre.

A mérkőzés első perceiben inkább a Dab támadott, ám az első gólt mégis a Miskolc lőtte. Az 5. percben Metcalfe lövését kitolta ugyan Kiss, ám a korong Láda elé került, aki egyből továbbította azt az üresen maradt kapuba (0-1).

Gyorsan jött a válasz, ugyanis 45 másodperc múlva egy lecsorgó korongot Pavuk lőtt közelről a miskolci kapuba (1-1). Ezt követően enyhe hazai fölény alakult ki, de mindkét oldalon voltak helyzetek. A harmad vége előtt 36 másodperccel gólt lőtt a Dab, Szappanos gyömöszölte be a korongot az elmozduló miskolci kapuba, de a bírók megadták a találatot (2-1).

Kettős előnyből sem ment

A második harmad 6. percében növelte előnyét a hazai csapat. Galanisz maradt egyedül a miskolci kapu előtt, és a megkapott korongot kapásból vágta a hálóba (3-1). Ezután sorra kapta az emberelőnyöket a hazai csapat, és a harmadikat már kihasználta Szappanos egy közeli lövéssel (4-1). Másfél perccel a harmad vége előtt kettős előnybe kerültek a Jegesmedvék, de ezt a nagy lehetőséget elképzelés nélküli passzolgatással sikerült elherdálni.

Két vendéggól

A harmadik harmadban a 7. percig kellett várni a következő gólra. DeBruyn kapta a korongot a kaputól jobbra, és lapos lövése Kiss alatt jutott be a hálóba (4-2). A 17. percben ismét faragott a hátrányából a Miskolc: Szilágyi egy kipattanót terelt a kapuba (4-3). A végén még Bob Dever lehozta Duscheket, de így sem sikerült kiegyenlíteni.

Jegyzőkönyv
Dab.Docler – Miskolci Jegesmedvék 4-3 (2-1, 2-0, 0-2)
Dunaújvárosi jégcsarnok 800 néző
V: Nagy, Németh, Abonyi, Pálkövi
Gól: Pavuk, Szappanos(2), Galanisz ill., Láda, DeBruyn, Szilágyi
Kiállítás: 10 perc (+10 perc fegyelmi Pavuk) illetve 10 perc

Miskolci Jegesmedvék: Duschek – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Szilágyi, Láda, Ritó, Tóth, DeBruyn, Hegyi, Durco, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Rafaj, Faith, Gyenes(k). Edző: Bob Dever.

Dab.Docler: Kiss – Lindgren, Somogyi, Ladányi, Pavuk, Hruby, Huba, Jabornik, Papp, Contois, Hüffner, Magosi, Nagy, Léránt, Gröschl, Peterdi, Galanisz, Sabados, Azari, Szappanos, Kiss Á., Sevela(k). Edző: Stephan Lundh.

Bob Dever: - Nagyon bosszantó vereség volt a mai. Az első két harmadban kapkodóan játszottunk, nem találtuk a ritmust, és buta hibákat követtünk el. Az utolsó tíz percet még meg tudtuk nyomni, de egyenlíteni már nem sikerült. Több, mint hat hét után maradtunk pont nélkül, de ma sajnos megérdemeltük a vereséget. Ma este még kibosszankodjuk magunkat, holnap viszont már egy új szakasz jön, új mérkőzéssel, amit meg kell nyernünk.