Újabb nagy zakó az Újpestnek

2014-01-06 21:04

Négy napon belül másodszor találkoztak a Jegesmedvék az Újpesttel, és ismét nagyon helyben hagyták őket.

Álomszerűen indult a meccs a Jegesmedvéknek, ugyanis 18 másodperc elteltével Hajós passzát Popovics vágta közelről a kapuba (1-0). A villámrajtot újabb gyors találat követte: a 3. percben, emberelőnyben Dubek mattolta Pleszkánt a kapuvas mellől (2-0). A Miskolc teljesen beszorította ellenfelét, amely kontrákkal próbálkozott, eredmény nélkül. A 14. percben Rafaj és Horváth akaszkodott össze, a volt válogatott hátvéd gyors mozdulattal ledobta a kesztyűjét, úgy ütötte tovább ellenfelét. A szabályok szerint Horváthnak zuhanyozás lett volna a jutalma, ám a bírók – hosszú percekig tartó tanácskozás után – mindössze 2+2+10 percet adtak neki. A 17. percben Tóth „varázsolta” a bal felső sarokba a korongot (3-0). Szűk másfél perc múlva egy, a kapu előtt pattogó korongra Knox startolt rá, megelőzte a védőjét és hatalmas gólt lőtt (4-0).

Ismét Tóth villant

A második harmadban már látszott, hogy a mérkőzés eldőlt. A miskolciak mentek előre, voltak is helyzeteik, ám olykor egy kicsit túlcifrázták, máskor pedig talán a koncentrációval volt a gond, így sokáig nem született újabb gól. A 18. percben aztán egy kavarodás végén Tóth volt a legszemfülesebb, és közelről a hálóba emelt, felavatva a második harmadban a kapuba álló Hajeket (5-0).

Gyenes: shutout

A harmadik harmadban tulajdonképpen egy lényeges kérdés maradt nyitva: meglesz-e Gyenes shutoutja? A válasz igen, és mivel újabb gól már nem esett, maradt az 5-0-s végeredmény.

Miskolci Jegesmedvék - Újpesti TE 5-0 (4-0, 1-0, 0-0)
Miskolci Jégcsarnok 800 néző. V: Halassy, Druga, Juhász, Ozsváth.
Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Szilágyi, Láda, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Durco, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Fliszár, Rafaj, Faith, Duschek (k). Edző: Bob Dever.
Újpesti TE: Pleszkán – Horváth, Bereczki, Kovács, Reiter, Zalaváry, Szirányi, Ványi, Sweeney, Dömötör, Virág Cs., Dubetz, Fekti, Maklári, Coleman, Pichler, Garbacz, Virág T., Crichton, Sommer, Hajek (k). Edző: Ancsin János.
Gól: Popovics, Dubek, Tóth (2), Knox.
Kiállítás: 2, illetve 10 perc (+10 perc fegyelmi Horváth) .

Bob Dever: Az első harmadban eldöntöttük a mérkőzést, Gyenes pedig jól védett. Ma győznünk kellett, szükségünk volt a 3 pontra, és ezt meg is szereztük.

Ancsin János: Ma egy csapat volt a pályán, és az nem mi voltunk.