Kiharcolt győzelem a Csíkszereda ellen

2014-01-05 21:18

Rendkívül izgalmas rangadót vívott vasárnap este otthonában a Miskolci Jegesmedvék csapata a Csíkszereda ellen, és végül nagy küzdelemben megszerezték a nagyon fontos győzelmet.

A Jegesmedvék nagy lendülettel kezdték a meccset, Hajós már a 2. percben ziccerbe került, de közeli lövését védte Ruczuj. A Jegesmedvék nagy fölényt harcoltak ki, amely a 8. percben érett góllá. Metcalfe szerzett korongot a támadó harmadban, ám végül a kapu mögé keveredett. Onnan visszalőtte még a korongot a kapu előterébe, és az ott lévő Hruby lábáról a pakk a hálóba csúszott (1-0). A Csíkszereda jóformán ki sem tudott jönni a harmadából és 11. percben újabb gólt kaptak. Popovics lövése kipattant Ruczujról, és az előtte álló Hajós egyből a kapuba továbbította a korongot (2-0). A 14. percben, emberelőnyben játszottak a vendégek, és óriási hibát vétettek: hat játékosuk ment a jégre, és már 20-30 másodperce így játszottak, mire a közönség tüntetésére a bírók ezt észrevették. A 18. percben ismét talpon volt a jégcsarnok közönsége: Roczanov mintegy három-négy méterről egy finom csuklómozdulattal, fonákkal lőtt a jobb alsó sarokba (3-0).

Kiegyenlítettebb játék

A második harmad első fele korongbirtoklás tekintetében kiegyensúlyozottabb játékot hozott, igazán nagy helyzetek nélkül. Óriási küzdelem folyt a jégen, a hoki szépsége egy kicsit eltűnt. A 13. percben Novak ugorhatott ki egyedül és a bal felső sarokba lőtt (3-1). Az utolsó percekben a hazaiak beszorították a csíki csapatot, Ruczujnak többször is nagyot kellett védenie.

Üres kapuba is ment

A harmadik harmadban folytatódott az izgalmas, küzdelmes játék, mindkét oldalon kihagyott helyzetekkel. A 6. percben faragott hátrányából a Csíkszereda: egy kipattanót Shvidki ütött a hálóba (3-2). A 9. percben, emberhátrányban növelte előnyét a Miskolc: a Macik egy megszerzett koronggal kipasszolták a vendégeket, és végül Tóth az üres kapuba emelt (4-2). A 16. percben Curilla értékesített egy kipattanót közelről (4-3). Az utolsó két percben Gál Sándor kétszer is lehozta Ruczujt, ám ez másodjára visszaütött, hiszen Metcalfe az üres kapuba lőtt (5-3).

Miskolci Jegesmedvék – HSC Csíkszereda

5-3 (3-0, 0-1, 2-2)
V: Caprnka, Druga, Soltész, Juhász
Gól: Metcalfe(2), Hajós, Roczanov, Tóth ill., Novak, Shvidki, Curilla
Kiállítás: 6 perc (+10-10 perc fegyelmi Popovics és Fliszár), illetve 6 perc

Miskolci Jegesmedvék:
Duschek – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Szilágyi, Láda, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Durco, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Fliszár, Rafaj, Faith, Gyenes (k). Edző: Bob Dever.

HSC Csíkszereda: Ruczuj – Hruby, Hildebrand, Bors, Curilla, Salló, Kósa, Mihály, Péter, Moldován, Molnár, Szőcs, Novak, Papp, Danton, Shvidki, Bíró, Nagy, Farkas, Onodi(k). Edző: Gál Sándor.

Bob Dever: Az első harmadban egészen kiválóan játszottunk, a másodikban viszont hagytuk az ellenfelünket visszajönni a meccsbe. Mivel kiváló játékosaik vannak, éltek a lehetőséggel, amit mi nyújtottunk nekik. A harmadik játékrészben hullámzó volt a játék, rengeteg helyzettel. Nagyon örülök a győzelemnek, ma csak ez volt fontos, hiszen rendkívül értékes három pontot szereztünk.

Gál Sándor:
Három öngóllal, és ilyen hatalmas egyéni hibákkal nem lehet győzni egy olyan Miskolc ellen, amelyik így végighajtja a mérkőzést.

Szöveg: Horváth Sz.
Fotó: minap.hu archív