Miskolci Jegesmedvék

Lenullázták az Újpestet a Macik

2014-01-03 20:22

Budapesten vendégszerepelt a jégkorong MOL Ligában péntek este a Miskolci Jegesmedvék csapata az utóbbi időben egyre jobb formát mutató Újpest otthonában, és magabiztos, négygólos győzelmet aratott.

Az Újpest az első két percben megpróbált ráijeszteni a Jegesmedvékre, több lövést is leadtak Duschek kapujára, ám a miskolci hálóőr magabiztosan hárított. Ezt követően a Miskolc jelentős fölényben játszott, és a 8. percben meg is szerezték a vezetés: Pleszkán óriási hibája után Szilágyi az üres kapuba lőhetett (0–1). Nem kellett sokáig várnia a maroknyi lelkes miskolci szurkolónak az újabb sárga-fekete gólra. A 13. percben Popovics viharzott el a jobb oldalon, remekül adott középre ahol az érkező Tóth kapásból vágta a korongot a kapuba (0–2).

Újabb két „gombóc”

A második harmadban már nagy fölényben játszottak végig a Jegesmedvék. A 3. percben – emberelőnyben – Hegyi adta fel a korongot a kék vonalnál helyezkedő Ládának, aki óriási gólt ragasztott Pleszkán kapujába (0–3). A játék döntő részben az Újpest harmadában folyt, a vendégek sorra dolgozták és hagyták ki a helyzeteiket, kétszer az üres kaput is elvétették. A 17. percben ismét emberfórban növelte előnyét a Miskolc: Metcalfe maradt őrizetlen szemben a kapuval, és a megkapott korongot egyből küldte a hálóba (0–4).

Duschek shutout

A harmadik harmadban az Újpest nagy erőket mozgósított a szépítés érdekében, de ezúttal nem találtak fogást a miskolciak védekezésén. Mindkét oldalon akadtak helyzetek, ám gól végül nem esett, így Duschek shutouttal zárt.

Újpesti TE – Miskolci Jegesmedvék 0–4 (0–2, 0–2, 0–0)
Budapest, Újpesti Jégcsarnok, 200 néző. V: Druga, Halassy, Pálkövi, Soltész.
Miskolci Jegesmedvék: Duschek – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Szilágyi, Láda, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Durco, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Fliszár, Rafaj, Faith, Gyenes(k). Edző: Bob Dever.
Újpesti TE: Pleszkán – Horváth, Bereczki, Varga, Kovács, Reiter, Zalaváry, Szirányi, Ványi, Sweeney, Dömötör, Virág Cs., Dubetz, Fekti, Maklári, Coleman, Pichler, Garbacz, Virág T., Crichton, Sommer, Hajek(k). Edző: Ancsin János.
Gól: Szilágyi, Tóth, Láda, Metcalfe.
Kiállítás: 12, illetve 8 perc.

Bob Dever: Nagyon örülök a győzelemnek. Egyáltalán nem volt könnyű meccs, meg kellett dolgozni még a helyzetek kidolgozásáért is, ám végül sikerült felülkerekednünk az egyébként jól játszó Újpesten. Duschek jól védett, a shutout mindig nagy teljesítmény.

Ancsin János:
Kitűnő iramú mérkőzésen az elején bealudtunk, és az így megszerzett előnyét a Miskolc már végig megőrizte.