Miskolci Jegesmedvék

Fantasztikus győzelem Érsekújváron

2013-12-12 20:47

Szokatlan időpontban, csütörtökön este játszottak a Jegesmedvék Érsekújváron, és ebben a szezonban első ellenfélként rendes játékidőben győzték le őket.

A mérkőzésre a Jegesmedvék majdnem egy teljes sor hiányával (Metcalfe, Knox, Szilágyi, Ritó nélkül) érkeztek, a hazaiaknál viszont mindenki felépült, így a legerősebb csapatukkal álltak ki. A Macik az első perctől letámadták ellenfelüket, és a zöld-fehérek nem is nagyon tudtak kibontakozni. Sőt, az 5. percben megszerezték a vezetést a Jegesmedvék: Rafaj a kapu mögül pazar koronggal szolgálta ki a háló elé érkező Roczanovot, aki kapásból kilőtte a bal alsó sarkot (0-1). Ezután is a miskolciak támadtak többet, és a 10. percben újabb gólnak örülhettek. Hegyi a kék vonalról szánta el magát lövésre, Chovan az előtte tornyosuló játékosoktól nem látott semmit, így a korong a bal felső sarokba vágódott (0-2). Ezt követően az Újvár nagyobb sebességbe kapcsolt, több helyzetük is volt, de vagy Duschek védett, vagy a védők tisztáztak. A pár perces nyomást kibírták a Macik, utána ismét eljutottak Chovan kapuja elé, ám hiába volt két nagy lehetőségük is, nem sikerült belőni a harmadik találatot.

Egyenlítettek a hazaiak

A második harmadot egy áthúzódó hazai emberelőny nyitotta, de ezt a Macik kivédekezték. Egy perc múlva azonban szépített az Érsekújvár: Frolik cselezte át a védőjét, majd közelről a hálóba lőtt (1-2). Nagyon nyomott a hazai csapat, de a Jegesmedvék jól védekeztek. A nyomás végül a 15. percben érett góllá. A miskolciak eladták a korongot saját harmadukban, a csatárok kipasszolták a védelmet, és végül Dubec talált be (2-2). Az utolsó pár perc a Jegesmedvéké volt. A 17. percben Tóth mehetett el szólóban, de lövését Chovan mamuttal védte. Fél perc múlva ismét Tóth ugorhatott ki egyedül, ezúttal passzolt a támadást követő Faithnak, ám az ő ütője előtt milliméterekkel elment a korong. Fél perccel a harmad vége előtt Miskolczi állt egyedül a kapussal szemben, de végül belelőtte a pakkot.

Elképesztő nyomás, három Maci-góllal

A harmadik harmadban teljesen megfordult a mérkőzés képe, ugyanis a Jegesmedvék teljesen beszorították a hazaiakat, akik alig tudtak kijönni a saját térfelükről. Ennek az 5. percben lett meg az eredménye. Dubek egy védővel a nyakán ment a kapura, emiatt a lövése nem sikerült jól, ám a lepattanót Roczanov közelről terelte a gólvonal mögé (2-3). A 11. percben Faith a kapu mögül indulva zseniális csellel játszotta magát tisztára, majd Chovan lábai között húzta be a pakkot a hálóba (2-4). A harmad közepétől kezdve a közönség hangolás fújolással fejezte ki nem tetszését sajátjai teljesítménye láttán. A hazaiak csalódottsága a 18. percben érte el a csúcspontját. Egy emberelőnynél Ladislav Lubina lehozta kapusát, így 6 a 4 ellen játszhattak. Ez azonban megbosszulta magát, ugyanis Hajós a félpályáról üres kapus gólt lőtt(2-5).

A Jegesmedvék fantasztikus teljesítménnyel fektették két vállra a listavezetőt, és első csapatként az idei szezonban elvitték a 3 pontot.

Kiállítás: 6 perc illetve 8 perc
Miskolci Jegesmedvék: Duschek – Boyle, Hajós, Popovics, Roczanov, Láda, Orosz, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Durco, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Fliszár, Rafaj, Faith, Gyenes(k). Edző: Bob Dever.
HC Nové Zámky: Chovan – Sucharda, Hardi, Kubica, Baron, Hurtaj, Korytko, Ruzicka, Stefanka O., Dubec, Zajac, Stefanka M., Král, Kowalczyk, Frolik, Uram, Weissmann, Siska, Uhnák, Polcik, Pavesic, Krajcovic(k). Edző: Ladislav Lubina.

Bob Dever: Az elmúlt két napban arról beszéltünk a játékosokkal, hogy legyünk mi az első csapat, amelyik rendes játékidőben nyer Érsekújváron. Az első harmadban jól játszottunk, és sikerült is előnyre szert tettünk. A második harmadban az Érsekújvár nagyon nyomott, és ki is használták a hibáinkat. Az utolsó játékrészben viszont pontosan megvalósították a fiúk, amit gyakoroltunk, remekül támadtuk le az ellenfelet, űztük-hajtottuk, és hibára kényszerítettük őket. Minden játékos fantasztikus teljesítményt nyújtott, nem is szeretnék senkit kiemelni, mert az egész csapatra büszke vagyok.

Ladislav Lubina: Gyengén, lassan játszottunk ma, pontatlanok voltunk. A most visszatérő sérültek nem voltak száz százalékos állapotban, és ez látszott is a teljesítményükön. A Miskolc megérdemelten nyert.