Sport

Éllovast vertek a Jegesmedvék

2013-12-02 21:53

ADD TO IWIW FACEBOOK TWITTER LIVE GOOGLE

Az Érsekújvárt fogadták a Jegesmedvék hétfőn este, és remek játékkal nagyon fontos győzelmet arattak. A mérkőzést nagy iramban kezdte a Miskolc, a 2. percben rögtön Hajósnak akadt nagy helyzete, de egy védő szorításában a kapusba lőtt. A Macik jó értelemben véve erőszakosan támadták le a vendégcsapatot, amely be is szorult a saját térfelére, onnan csak ritkán tudott kijönni.

A 9. percben góllá érett az óriási hazai fölény: egy, a kapusról kipattanó korongot Faith vágott a hálóba közelről (1-0). A 10. percben Dubek törhetett egyedül a kapura, de pár centit tévedett. Szűk másfél perccel a harmad vége előtt előnyből egyenlített az Érsekújvár: egy rosszul sikerült lövésbe Polcik ért bele a kapu előtt, és a korong a hálóba vágódott (1-1).

Fél percen belül két gól

A második harmad elején továbbra is nagy nyomás alatt tartották a Jegesmedvék az Érsekújvárt, amelynek játékosai folyamatosan tilos felszabadításra tudták csak ütni a korongot. A 7. percben Hegyi lövése a kapusról a kapuvasra pattant és onnan ki. A harmad felénél a vendégcsapat ki jött a szorításból, és adódott is pár lehetőségük, de Duschek a helyén volt. A 8. percben ismét hangrobbanás rázta meg a jégcsarnok: emberelőnyben Boyle lőtt irtózatosan nagy gólt a kék vonalról (2-1). Alig fél perccel később a Duschekről kipattanó korongot az ott lévő miskolci játékosok nem tudták kiütni, és a szemfüles Korytko közelről a felső sarokba lőtt (2-2).

Kettőt vágtak a Macik

A harmadik harmad 6. percében gyönyörű hazai gólnak örülhetett a lelkes miskolci szurkolótábor: DeBruyn egy rendkívül finom csellel játszotta át védőjét, majd kilőtte a hosszú sarkot (3-2). A 9. percben növelte előnyét a Miskolc: Durco – Boylehoz hasonlóan – a kék vonalról eresztett meg egy hatalmas lövést, ami a felső sarokba vágódott (4-2). A gól előtt Polcik egy nem túl kemény ütközés után a jégen maradt, sérülést szimulált, de csak a saját csapatát büntette, hiszen gólt kaptak a színészkedése miatt. A következő cserében egyébként már villámgyorsan korcsolyázott… Szűk öt perccel a vége előtt Ladislav Lubina lehozta kapusát, és a vendégek közel négy percet játszottak előnyben, de a hazaiak védekezésén nem találtak fogást, a lövéseiket pedig Duschek hárította. Egy perc volt már csak hátra, amikor a már addig is negatív főszerepet vállaló Polcik összeakaszkodott Boyle, és a kiállítás befújása után addig hisztizett, míg végleges kiállítást kapott.

Jegyzőkönyv

Miskolci Jegesmedvék – HC Nové Zámky

4-2 (1-1, 1-1, 2-0)

Miskolci Jégcsarnok 800 néző
V: Halassy, Varjú, Gangel, Berger
Gól: Faith, Boyle, DeBruyn, Durco ill., Polcik, Korytko
Kiállítás: 6 perc illetve 8 perc (+25 perc Polcik)

Miskolci Jegesmedvék: Duschek – Boyle, Hajós, Popovics, Roczanov, Szilágyi, Láda, Orosz, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Durco, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Fliszár, Rafaj, Faith, Gyenes(k). Edző: Bob Dever.
HC Nové Zámky: Chovan – Sucharda, Hardi, Baron, Korytko, Ruzicka, Stefanka O., Zajac, Král, Kowalczyk, Frolik, Uram, Weissmann, Caladi, Siska, Uhnák, Polcik, Pavesic, Krajcovic (k). Edző: Ladislav Lubina.

Bob Dever: - Nagyon örülök annak, ahogyan ma a csapat játszott. Végig letámadtuk, nyomás alatt tartottuk az ellenfelet, amelyhez nagyon sok energia kell, de végig bírtuk. Ma mindenki remekül küzdött, nagyon büszke vagyok a csapatra, hiszen egy rendkívül fontos győzelmet arattunk.
Ladislav Lubina: - Sok sérültünk van, ezért nem tudtuk a saját játékunkat megvalósítani. A Miskolc ma gyorsabb, pontosabb volt, gratulálok a győzelmükhöz.