Miskolci Jegesmedvék - tartalékosan is pontszerzés

2013-11-26 21:48

A Jegesmedvék tartalékosan léptek jégre a Fradi ellen, de így is elhoztak egy pontot. Jordan Knox eltiltás miatt nem léphetett jégre, de a kanadai csatáron kívül hiányzott Metcalfe, Popovics és Fliszár is. A mérkőzés kiegyenlített küzdelmet és kevés gólt hozott.

A mérkőzés előtt érzékeny veszteség érte a Jegesmedvéket, mivel a liga fegyelmi bizottsága öt(!) mérkőzéstől tiltotta Jordan Knox-ot, ezért kedden este már nem is léphetett jégre. Így a Macik igen tartalékosan álltak fel, mert a kanadai csatáron kívül hiányzott Metcalfe, Popovics és Fliszár is.

Az első harmadban hullámzó játék folyt a jégen, kevés helyzettel. Igazán komoly lehetőségek nem nagyon voltak, a próbálkozásokat pedig védték a kapusok. A 12. percben Láda szánta el magát lövésre a támadó harmad közepén, a korongot Budai a lepkés kesztyűvel akarta megfogni, ám végül beejtette a kapuba (0-1). A 17. percben Ölander hátulról lökte a palánkra Roczanovot, majd utána még rá is támadt áldozatára, a bírók alig tudták lefogni, közben válogatott szidalmakkal illette ellenfelét. Mindezért végleges fegyelmi büntetést kapott, mehetett zuhanyozni.

Maci-gól a dudaszó előtt

A második harmadban folytatódott a kiegyenlített csata. A 11. percben Ojanen léphetett ki egyedül, és szólóját gólra váltotta (1-1). Ezután kétszer is emberelőnybe került a Fradi, de ezekben a remek védekezés mellett a Macik veszélyeztettek igazán, mindkettő alatt kialakítottak – és ki is hagytak –nagy helyzeteket. Hat másodperc volt már csak hátra a harmadból, amikor Hajós remek passzát a kapu előtt álló Faith vágta a hálóba (1-2).

A büntetők döntöttek

A harmadik harmadban gyorsan egyenlített a Fradi, Ojanen kilőtte a felső sarkot (2-2). Ezután a Fradi többet támadott, de Gyenes remekül védett, több bravúrt is bemutatott. A Jegesmedvéknek is jópár helyzetük volt, de több gól a rendes játékidőben már nem esett. A hosszabbításban Gyenes káprázatosan védett, pedig a Fradi majdnem két percig emberelőnyben, 4 a 3 ellen játszhatott.
A büntetőknél Faith nem talált be, utána Ojanen, Durco és Potila belőtte, Dubek viszont a kapuvasat találta el, így a plusz egy pontot a Fradi kapta.

Eredmény:
Ferencváros - Miskolci Jegesmedvék 3-2 bü (0-1, 1-1, 1-0, 0-0, 1-0)
Pesterzsébeti Jégcsarnok 200 néző
V: Kincses, Nagy, Dehaen, Pálkövi,
Gól: Ojanen(2), Potila ill., Láda, Faith
Kiállítás: 2 perc (+10 és +20 perc Ölander) illetve 8 perc

Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Boyle, Hajós, Roczanov, Szilágyi, Láda, Orosz, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Durco, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Rafaj, Faith, Duschek(k). Edző: Bob Dever.
Ferencváros: Budai – Lencsés, Feil, Horváth, Géczi, Pál, Wéber, Borbás, Ojanen, Győri, Lindquist, Kiss, Berta, Mestyán, Ölander, Fodor, Vaszjunyin, Potila, Sijka, Tőkési, Papp, Meravy(k). Edző: Dobos Tamás.

Bob Dever: - Jó mérkőzést játszottunk, sajnos néhány hibánkkal felhoztuk a Fradit. A szétlövés mindig lutri, ma ebben a Fradi volt jobb.
Dobos Tamás: - A harmadik harmadban játszottunk úgy, ahogy az elejétől kezdve kellett volna. Jó mérkőzés volt, értékes pontokat szereztünk.

kezdőképünk illusztráció, fotó: Juhász Á.