Pontot rabolt a Videoton

2013-11-24 16:05

A listavezető Videotont fogadta a DVTK az NB I 15., utolsó „őszi” fordulójában vasárnap. Kleinheisler első percben lőtt góljára Bacsa gyorsan válaszolt, majd Kovács újra a vendégeknek szerzett vezetést. A második félidőben Gohér szabadrúgásból egyenlített, kialakítva a 2–2-es végeredményt.

Jövő héten a Győr látogat Miskolcra.

Tomiszlav Szivics: Kiszolgáltuk szerintem a közönséget, igazán jó meccset játszottunk. Szerény véleményem szerint ma közel voltunk a győzelemhez, ami nem sikerült, de gratulálok a csapatomnak. Volt két hiba, megdicsértem egy játékost (Vadász Viktort), aztán az első percben hibázik, ezt nem hiszem el, de büszke vagyok csapatomra, szép, kulturált focit játszott, száz százalékot nyújtott, s voltak helyzeteink is.

José Gomes:
Mindkét együttes a három pontért játszott, nagyon jó mérkőzést láthattunk ma. Volt pár lehetőségünk, de nehéz volt ilyen pályán, talajon játszani. Amit a körülmények engedtek, kihoztuk magunkból. A második vezető gólunk után azért nem birtokoltuk többet a labdát, mert a labda megszerzése után nem voltak jók az első passzaink, így kb. 20 méterrel hátrébb került a csapat. Jó úton vagyunk, ami a hozzáállást illeti.

Három perc hosszabbítás után vége a mérkőzésnek, 2–2 a végeredmény.

A Videotonnak jó lehet a döntetlen, vagy nagyon szeretnek a borsodi gyepen pihenni.

84'
Bacsa vitte le az alapvonalig, Calatayud ismét védett. Kovácsot közben Gyurcsó váltja.

80'
Remek Batioja-Gosztonyi összjáték után Kostić ziccerét védi Calatayud.

77'
Juhász kap sárga lapot.

72' Gohér
jobb oldali szabadrúgása egy pattanás után, érintés nélkül a kapu jobb oldalában kötött ki. 2–2!

71'
Jobb oldali szöglet után Zé Luis fejesét reflexmozdulattal védte Rajić, a kipattanó a csatár elé pattant, de mellé lőtt.

69'
Gosztonyi és Batioja jön Barczi, valamint Nikházi helyett.

68'
Elek is sárgát kap.

67'
Gohér szögletét Futács fejeli alig fölé. Cserél a Videoton, Kleinheisler helyett Oliveira a pályán.

64'
Eperjesi jobb oldali beadása után Kostić fejelt, Calatayud védte a középre tartó labdát.

56'
Nildo ballábas lövését fogja Rajić.

53'
Először Nikházit rúgták fel kíméletlenül, majd Bacsa esett el, Vad II kifelé fújt... Zeng azUkrajna”.

50'
Bacsa elől mentettek a védők az ötösnél.

A Videoton folytatta a mérkőzést.

Vége az első félidőnek, vezet a Videoton.

38'
Barczi kap sárgát Caneira buktatásáért.

37'
Kleinheisler szabadrúgását tolta fölé Rajić.

35'
Rajić óriásit védett, Zé Luis fejesét tornázta ki a jobb alsóból.

33'
Eperjesi sárgul be Zé Luis lerántásáért.

30'
Kovács vitte fel a labdát, majd 17-ről, jobbal a jobb alsóba lőtt. 1–2

Több molinót is levetettek a rendezők, ki is ürült az ultraszektor, nem hiába becsmérlik a drukkerek a hazai futballt irányító egyletet. Biztosan
„családellenes” volt a felirat...

26'
Tűzijáték a vendégkapu előtt, Elek mellett többer is lőhettek, de valamennyi próbálkozást blokkolták a székesfehérváriak.

Többnyire a DVTK támad, de a Videoton kontrái veszélyesek.

15'
Gohér bal oldali szögletét követően Elek fejese vágódott le egy védőről.

A két csapat eddigi miskolci mérlege egálban van: 27 mérkőzés, 12 győzelem, 3 döntetlen, 12 vereség, diósgyőri szempontból 32 rúgott és 29 kapott gól. Tavasszal José Luque és Fernando Fernández, valamint Nemanja Nikolics góljával 2–1-es hazai sikerrel végződött a találkozó.

5' Bacsa Patrik
egyenlít egy kipattanóból! 1–1

1'
Vezet a Videoton, Kleinheisler vágta be ballal a jobb sarokba Rajić mellett a remek kiugratást 14 méterről.

Elkezdődött a mérkőzés.

A napos oldalon kartonokból egy magyar zászlót formáltak meg a szurkolók. Csodálatos látvány volt.

A csapatok már a pályán. „A szezon egyik legfontosabb mérkőzésének helyszínére már szombaton elindult együttesünk” – írta szombaton a Videoton hivatalos honlapja. A vendégek az estét egyébként Tiszaújvárosban töltötték.

A Videoton szurkolói megtöltöttek több mint egy szektort. A hazai oldalon szokás szerint tömve a napos oldal, és az állószektorokban is szép számmal vannak szurkolók.

A mérkőzés előtt egy órával a Diósgyőri Női Szurkolói Klub egy közös fotózásra hívta a DVTK minden női szurkolóját

A Videoton így fut ki a gyepre: Calatayud – Szolnoki, Vinicius, Juhász, Stopira – Caneira, V. Gomes – Kleinheisler, Kovács, Nildo – Zé Luis.
Kispad: Tujvel, Lupeta, Oliveira, Mamadu, Tóth, Gyepes, Gyurcsó.

A DVTK kezdőcsapata: Rajić – Eperjesi, Vadász, Kádár, Gohér – Elek, Kostić – Barczi, Nikházi, Bacsa – Futács. A kispad: Gelei, Debreceni, Vági, Takács, Abdouraman, Gosztonyi, Batioja.

Tomiszlav Szivics
nehéz 90 percet vár, s nem csak azért, mert a listavezető látogat Miskolcra.
– Az ősz vége felé járunk, már mély a talaj, ráadásul nehéz széria jön, de ki kell sakkozni, mi lesz a jó. Taktikázni kell, mert háromszor játszunk egymással tíz napon belül, ez egyik félnek sem könnyű. A Videoton az első a tabellán, 35 minőségi futballistát tud a keretében, komoly klub, nem véletlenül vezeti a bajnokságot. Nekünk erre kell próbálni választ adni, és meglátjuk, hol tartunk.

DVTK – Videoton 2–2 (1–2)
Miskolc, diósgyőri stadion. V.: Vad II I. (ifj. Tóth V., Kispál R.; Andó-Szabó S., Erdős J.).
DVTK: Rajić – Eperjesi, Vadász, Kádár, Gohér – Elek, Kostić – Barczi, Nikházi, Bacsa – Futács. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics.
Videoton: Calatayud – Szolnoki, Vinicius, Juhász, Stopira – Caneira, V. Gomes – Kleinheisler, Kovács, Nildo – Zé Luis. Vezetőedző: José Gomes.
Csere: Barczi helyett Gosztonyi és Nikházi h. Batioja (mindkettő a 69. p.), illetve Kleinheisler h. Oliveira (67. p.), Kovács h. Gyurcsó (84. p.).