Miskolci Jegesmedvék

Ismét vereség Érsekújváron

2013-11-22 21:04

A Miskolci Jegesmedvék novemberben már másodszor tértek vissza Érsekújvárra pénteken este. A mérkőzésre ismét elkísérték a Macikat a leglelkesebb szurkolók, akik gyakran hangosabban bíztatták kedvenceiket, mint a hazai kemény mag.

A Jegesmedvék remekül kezdték a meccset, az első 20 másodpercben Chovannak kétszer is védenie kellett. A 4. percben a vendégek egy támadásból három gólt is lőhettek volna, de egyik sem ment be. Az 5. percben Láda ugorhatott ki egyedül, de emelését védte a hazai portás. Ezt követően beleerősített az Érsekújvár, Duscheknek egymás után három nagy védést is be kellett mutatnia. A 12. percben először Chovan, majd nem sokkal később Duschek hárított nagy bravúrral. A 15. percben egy kisebb kavarodás után Metcalfe jutattak közelről a pakkot a hálóba (0-1). Már csak alig 20 másodperc volt hátra a harmadból, amikor Uram lehetetlen szögből, szinte a kapu vonalából lőtt gólt (1-1).

Csak hazai gól

A második harmad nagy iramban kezdődött, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de a két kapus jól állta a sarat, pontosabban a jeget. A 6. percben, emberelőnyben Podstavek a kék vonalról lőtte ki a felső sarkot (2-1). A 9. percben előbb Popovics, majd Miskolczi állt szemben a kapussal, de Chovan mindkettőjükön kifogott. A 12. percben kettős előnybe kerültek a Macik, de nem sikerült kihasználni. A 15. percben – ismét előnyben – egy kipattanót Uram lőtt közelről a hálóba (3-1).

Bunyó bunyó után

A harmadik harmadban inkább pankráció folyt, 4-5 kisebb-nagyobb verekedéssel. Az 5. percben Dubek ment el szólóban, de ez is kimaradt. A 11. percben az egyik miskolci védő adta el a korongot a saját kapuja előtt, Uhnák köszönte és közelről nem hibázott (4-1).

HC Nové Zámky - Miskolci Jegesmedvék: 4-1 (1-1, 2-0, 1-0)

Miskolci Jegesmedvék: Duschek – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Szilágyi, Láda, Orosz, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Durco, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Rafaj, Faith, Gyenes(k). Edző: Bob Dever.
HC Nové Zámky: Chovan – Hardi, Podstavek, Kubica, Baron, Korytko, Ruzicka, Stefanka O., Dubec, Zajac, Král, Kowalczyk, Frolik, Uram, Weissmann, Caladi, Siska, Uhnák, Pavesic, Krajcovic(k). Edző: Ladislav Lubina.

Bob Dever: Az első harmadban jól játszottunk, jó tempóval mentünk. Utána mintha a játékosok kikapcsoltak volna, nem követték az előre megbeszélt taktikát, egyénieskedni kezdtek, amely hibákhoz vezetett. Ma nem érdemeltünk győzelmet, az Érsekújvár jobb volt.

Ladislav Lubina: Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, mert a Miskolc az utóbbi időben jó eredményeket ért el. Kiegyensúlyozott mérkőzés volt, és nagyon örülök, hogy győzni tudtunk.