Miskolci Jegesmedvék

Nyolcat vágtak a Macik a Fradinak

2013-10-14 22:31

ADD TO IWIW FACEBOOK TWITTER LIVE GOOGLE

A Jegesmedvék az erőltetett menetű hétvége utolsó mérkőzését játszották hétfőn este Budapesten, a Fradi ellen, és nyolc góllal terhelték meg a zöld-fehérek kapuját.

A mérkőzés rémálomszerűen kezdődött a Maciknak, hiszen az első négy percben két gólt kaptak. A 3. percben Potila cselezte be magát a kapu elé, majd a ketrecbe lőtt(1-0). Egy perccel később három másodperc alatt használt ki egy emberelőnyt a Fradi: a buli után egy kékvonalas lövésben Horváth szúrt bele a kapu előtt, és a korong a tehetetlen Duschek mellett vágódott a hálóba (2-0).

A Jegesmedvéket egy kicsit megfogta a gól, ám apránként átvették a játék irányítását. A 9. percben, emberhátrányban Ritó ugorhatott ki, de lövését Meravy védte. A 11. percben jött a szépítés: Faith húzta meg a jobb szélen, remek középre adását Metcalfe gond nélkül vágta a kapuba (2-1). Alig 50 másodperc múlva Rafaj húzogatta a korongot a kapu mögött, oldalra korcsolyázott, majd „cimbalom-szögből” lőtt, és a korong a Meravy mammutja és a kapuvas közötti minimális helyen a hálóba vágódott (2-2). A 18. percben egy megszerzett koronggal Knox lépett ki, és egy védő szorításában is magabiztosan használta ki a helyzetet (2-3).

A második harmad a Maciknak indult remekül. Alig telt el 42 másodperc, amikor Metcalfe estében is Faith-hoz tudott passzolni, aki egyedül tört kapura, és remekül kilőtte a hosszú sarkot (2-4). Ezt követően a Fradi megpróbált visszajönni a meccsbe, támadtak is, de Duschek remek formában mindent védett. A 11. percben, emberhátrányban Hajós ugorhatott ki szólóban, de Meravy eszén nem tudott túljárni, nem sokkal utána Knoxnak volt lehetősége, de az is kimaradt. Ugyanebben a hátrányban aztán csak összejött az újabb Maci-gól: Dubek és Tóth mehetett a kapura, az utóbbi még egy utolsó passzként tette vissza a korongot társának, ám a pakk az egyik visszaérő hátvéd botjáról a hálóba vágódott, így a találatot Tóthnak írták be (2-5).

A harmadik harmadban valóságos gólfesztivált rendeztek a felek, mindkét oldalon 3-3 góllal.
A Jegesmedvék magabiztos játékkal, szép gólokat lőve verték a Fradit, méltóképpen vágva vissza a miskolci vereségért.

Jegyzőkönyv
Ferencváros - Miskolci Jegesmedvék
5-8 (2-3, 0-2, 3-3)
Pesterzsébeti Jégcsarnok 300 néző
V: Haszonits, Kincses, Kiss-Király, Pálkövi
Gól: Potila, Horváth, Fodor, Fekecs, Sijka  ill., Metcalfe, Rafaj, Knox(3), Faith(2), Tóth,

Kiállítás: 43 perc illetve 37 perc
Miskolci Jegesmedvék: Duschek – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Szilágyi, Láda, Orosz, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Vojtkó, Budai, Roczanov, Miskolczi, Rafaj, Faith, Gyenes(k). Edző: Mayer Péter.
Ferencváros: Meravy – Lencsés, Horváth, Nagy, Géczi, Fekecs, Pál, Dancsfalvi, Wéber, Lindquist, Berta, Mestyán, Ojanen, Ölander, Fodor, Vaszjunyin, Potila, Feil, Sijka, Budai(k). Edző: Dobos Tamás.

Mayer Péter: - Az első tíz percet leszámítva zömében a mi akaratunk érvényesült. Fontos volt, hogy két gól hátrányban sem roppant meg a csapat, hanem még abban a harmadban átvettük a vezetést. A Knox-Faith-Metcalfe sor egyszerűen zseniálisan játszott, és szép győzelmet arattunk.
Dobos Tamás: - Nagyon fáradtak voltunk fejben. Ami korábban az erényünk volt, a fegyelmezett, taktikus játék, az ma nem ment. Ilyen három mérkőzéses hosszú hétvégéhez még rövid a kispadunk.