Miskolci Jegesmedvék

Botrányos mérkőzésen miskolci siker

2013-10-13 21:36

Botrányosra sikerült az Érsekújvár második miskolci vendégjátéka, ám a győzelmet végül a Jegesmedvék szerezték meg.

A mérkőzés eleje egyértelmű miskolci fölényben telt. Kisebb-nagyobb helyzetek után a 8. percben meg is szerezték a vezetést a hazaiak: emberelőnyben Metcalfe ment el a balszélen, remek centerezését Knox lőtte a kapuba (1-0). Szinte a semmiből egyenlített az Érsekújvár: a 15. percben Korytko maradt egyedül a kapu előtt, és a megkapott korongot egyből a hálóba továbbította (1-1).

Kettő itt, kettő ott

A második harmad 5. percében Podstavek cselezte be magát a kapu elé, és laposan kilőtte a hosszú sarkot (1-2). A 13. percben egyenlítettek a Macik: előnyben Tóth cselezgetett a kapu háta mögül indulva, majd szép mozdulattal mattolta a vendégkapust (2-2). És ha egy üzlet beindul… Egy perccel később Faith kapott zseniális hosszú indítást DeBruyntól, és a szólóját magabiztosan fejezte be, a jobb sarokba bombázott (3-2). Nagy védekezési hibából egyenlítettek a vendégek: másfél perccel a harmad vége előtt egy kapu előtti kavarodásban Korytko kotorta a pakkot a kapuba (3-3).

Levonultak az érsekújváriak

A harmadik harmad egy áthúzódó miskolci előnnyel kezdődött, amiből rögtön gólt is ütöttek: 48 másodperc elteltével a kapu előtt támadt nagy védelmi zavart Metcalfe használta ki (4-3). Gyorsan jött a szlovák válasz, két perc múlva Caladi egyenlített (4-4). Újabb két perc elteltével Dubecre nem figyeltek középen a védők, és a visszapasszolt korongot kapásból lőtte a hálóba (4-5). A 13. percben jött az egyenlítés: emberelőnyben szépen játszották ki a helyzetet a Macik, amelynek végén Faith a hosszú sarokba bombázott (5-5). Ladislav Lubina vezetőedző 55 másodperccel a harmad vége előtt intett a játékosoknak, hogy bevonulnak az öltözőbe. Azt sérelmezte, hogy szerintük az egyik játékosukat megverték, és ezért nem járt kiállítás. Az érsekújváriak, már tavaly is levonultak az egyik mérkőzésükön, majd visszajöttek. Most is így tettek, de csak öt perc elteltével. A maradék időben már gól nem esett, így jöhetett a hosszabbítás.

A kezdőbedobás előtt Ladislav Lubina vezetőedző bekiabált Suchardának, hogy a buli után verje meg Knoxot. A szlovák védő ennek eleget is tett, sunyi, gyáva módon rávetette magát a mit sem sejtő Knoxra. A bírók ezek után Knoxot is kiállították, sőt még 10 perc fegyelmit is adtak neki, Sucharda végleges kiállítással mehetett az öltözőbe.

A hosszabbítás 3. percében Podstavek gáncsolta el az egyik miskolci játékost, így a szabályok szerint a Jegesmedvék 5 a 3 ellen játszhattak. A kettős előnyt ki is használták: kipasszolták a vendégek védelmét és végül Dubek közelről betalált.

Eredmény:
Miskolci Jegesmedvék – HC Nové Zámky 6-5 hu. (1-1, 2-2, 2-2, 1-0)
Miskolci Jégcsarnok 800 néző
V: Gangel, Haszonits, Székely, Sipos
Gól: Knox, Tóth, Faith(2), Metcalfe, Dubek  ill., Korytko(2), Podstavek, Caladi, Dubec
Kiállítás: 73 perc illetve 114 perc
Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Szilágyi, Láda, Orosz, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Vojtkó, Budai, Roczanov, Miskolczi, Rafaj, Faith, Duschek(k). Edző: Mayer Péter.
HC Nové Zámky: Krajcovic – Sucharda, Podstavek, Puchovsky, Korytko, Ruzicka, Stefanka O., Dubec, Hrudik, Zajac, Stefanka M., Kowalczyk, Frolik, Weissmann, Caladi, Siska, Uhnák, Pavesic, Vaczlav(k). Edző: Ladislav Lubina.

Mayer Péter: - Rendkívül értékes győzelmet arattunk. A mérkőzés során annyi mindenen mentünk át, hogy megérdemeltük a két pontot. A játékon kívül történtek a hoki megcsúfolása volt.

Sucharda Ferenc elnök: - Szégyen, ami ma itt történt. A bírók szégyelljék magukat.