Miskolci Jegesmedvék

Nyert a Dunaújváros

2013-10-11 21:51

A Jegesmedvék remekül küzdve maradtak alul a bajnokkal szemben, furcsa körülmények között.

A Jegesmedvék nagy lendülettel kezdték a meccset, az első komolyabb helyzetet már a 2. percet feljegyezhettük, a következőt pedig egy perc múlva. A 4. percben Peterdi maradt egyedül Gyenessel szemben, de a miskolci kapus remekül védett. A harmad további részében kiegyenlített játék folyt, mindkét csapat előtt adódtak kisebb-nagyobb lehetőségek, de gól nem esett.

Ismét Knox

A második harmad rosszul kezdődött a Maciknak, mert a 3. percben Kiss Ákos megszerezte a vezetés a Dab-nak (0-1). A gól után a Miskolcnak voltak nagyobb helyzetei, de valami apróság mindig hiányzott az egyenlítéshez. Egészen a 11. percig, amikor emberelőnyben Knox kapott „forintos” korongot Metcalfe-tól a kapu előtt, és közelről a hálóba emelt (1-1). A 14. percben szintén előnyben lőtt a Dab: Gröschl egy kijátszott helyzet végén talált be (1-2).

Sérülés vagy nem?

A harmadik harmadban a Miskolc minden erőtartalékát mozgósította az egyenlítés érdekében. Sok helyzetet dolgoztak ki, és háromszor is csak az óriási szerencséje mentette meg a Dab-ot a góltól. Ám ez csak a 12. percig tartott, amikor egy kipattanót Knox vágott oldalról a hálóba (2-2). A Jegesmedvék tovább nyomtak, ám ezután döntő fordulat állt be a mérkőzésen. Knox és Huba ütközött a palánknál, és a vendégjátékos a jégen maradt, majd a saját lábán lekorcsolyázott. A bírók bő 6 perccel a vége előtt Knoxot sérülés okozásáért 5+20 perccel büntették. (Az orvosi szolgálat munkatársai pár perc múlva megállapították, hogy Huba komoly sérülést nem szenvedett, csak izomhúzódást). Ezzel a bírók sajnos komolyan belenyúltak a mérkőzésbe, sőt az 5 perc alatt újabb miskolcit állítottak ki, kettős előnybe segítve a Dabot. A dupla fór két percét a Macik hősiesen kihúzták, de a szimplát nem, ebben két gólt kaptak, majd a végén egy üres kapusat is.

A Jegesmedvék kitűnő teljesítményt nyújtottak ezen az estén, és már sosem tudjuk meg, hogy mi történt volna, ha 2-2 után is egyenlők maradnak a feltételek.

Miskolci Jegesmedvék - Dab.Docler
2-5 (0-0, 1-2, 1-3)
Miskolci jégcsarnok 900 néző
V: Sós, Varjú, Kormos, Juhász
Gól: Knox(2),   ill., Kiss Á., Gröschl, Galanisz, Azari, Ladányi
Kiállítás: 21 perc (+20 perc Knox) illetve 10 perc
Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Szilágyi, Láda, Orosz, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Vojtkó, Budai, Roczanov, Miskolczi, Rafaj, Faith, Duschek(k). Edző: Mayer Péter.

Dab.Docler: Kiss T. – Lindgren, Hegyi, Somogyi, Ladányi, Pavuk, Hruby, Huba, Jabornik, Papp, Hüffner, Gröschl, Virág, Tőkési, Peterdi, Galanisz, Sabados, Azari, Szappanos, Kiss Á., Kalnins(k). Edző: Stephan Lundh.

Mayer Péter: Kitűnő mérkőzésen, jó tempóban játszottunk, ezen az estén bármit megérdemeltünk volna. 2-2 után a magunk javára fordíthattuk volna a mérkőzést, de ezt a Dabot 4, illetve 3 emberrel nem lehet megverni. Büszke vagyok a csapat mai teljesítményére.

Stephan Lundh: Remek találkozón sok helyzetet dolgoztunk ki, és jól használtuk ki az emberelőnyöket.