Siker a régi-új edzővel

2013-10-06 20:58

Újabb rangadó várt a Miskolci Jegesmedvékre vasárnap este, és az idegenbeli diadal után hazai pályán is sikerült legyőzni a Brassót Mayer Péterrel a kispadon.

A mérkőzés elején a Miskolc dominált, jelentős fölényt harcolt ki. A 7. percben Ritó lövése már átcsorgott Polcon, de a gólvonalon nem vánszorgott át, és a védők fel tudtak szabadítani. Sorra alakultak ki a helyzetek a vendégkapu előtt, és kétszer csak a szerencse mentette meg a góltól a Brassót. A 14. percben Tóth hatalmas kapuvasat lőtt. A nyomás a 18. percben érett góllá: Metcalfe oldalról leadott lövését Polc pont Knox elé ütötte, aki azonnal a hálóba emelt (1-0).

Kiegyenlített játék

A második harmad 2. percében Bonar kapott fegyelmi büntetést szövegelésért. Ebben a játékrészben a játék kiegyenlítettebb lett, mindkét oldalon akadtak helyzetek. A 8. percben Gyenes vállal védte Saluga közeli lövését. A 9. percben növelte előnyét a Miskolc: emberelőnyben Tóth közelről mattolta Polcot (2-0). A 14. percben szépített a Brassó: a kapu előtt egyedül maradt Saluga közelről emelt a hálóba (2-1).

Maci-gól és bunyó

A harmadik harmad 6. percében ismét talpra ugrott a Jégcsarnok közönsége: Knox viharzott el a jobb szélen, lövése megpattant az előtt lévő védőn, és a korong – Polcot becsapva – a hálóba vágódott (3-1). A 11. percben Rafaj és Mastaleriu keveredett bunyóba. Greg Lindqvist három és fél perccel a vége előtt a szokásos módszeréhez nyúlt: lehozta a kapust. Nem sokkal később Tóth, majd Dubek próbált az üres kapuba lőni, de célt tévesztettek. A meccs lefújása előtt egy perccel Ládát állították ki a bírók, így a Brassó 6 a 4 ellen játszhatott, ám gólt lőniük nem sikerült.

A Jegesmedvék idei talán legjobb teljesítményüket nyújtották az egyébként kitűnő rangadón. Gyenes parádésan védett, a védelem remekül helytállt, és sikerült három gólt is lőni, így a Macik megérdemelten győztek.

Miskolci Jegesmedvék - ASC Corona Brasov 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)
Miskolci Jégcsarnok 700 néző. V: Haszonits, Varjú, Székely, Sipos.
Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Szilágyi, Láda, Orosz, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Rafaj, Faith, Duschek(k). Edző: Mayer Péter.
ASC Corona Brasov: Polc – Wehrs, Molnár, Péter, Mastaleriu, Antal, Saluga, Dimitru, Pysarenko, Oprea, János, Bonar, Zsók, Bálint, Virág, Petres, Péter, Márton, Gliga, Hietamaki, Fülöp(k). Edző: Greg Lindqvist.
Gól: Knox (2), Tóth, ill., Saluga.
Kiállítás: 12 perc (+10 perc fegyelmi Rafaj) illetve 16 perc (+10-10 perc fegyelmi Bonar, Pysarenko, Mastaleriu).

Mayer Péter:
Úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk, mert „túldolgoztuk” a Brassót. Ezt úgy értem, hogy nálunk mind a négy sor végig játszott, így a meccs utolsó szakaszában is maradt energiánk. Például a végén maradt energiánk kivédekezni a Brassó szimpla, majd dupla emberelőnyét. Ha ennek a csapatnak minden tagja keményen dolgozik, bárkit megverhetünk, és ma mindenki maximálisan odatette magát.

Greg Lindqvist: A Miskolc a mérkőzés első felében jobb volt. Nekünk sajnos a speciális játékhelyzetek nem mentek ma, hátrányból gólt kaptunk, előnyben pedig képtelenek voltunk betalálni, de még szerencsénk sem volt. Most ilyen a liga, bárki megverhet bárkit, és most mi jártunk rosszul. Minden mérkőzés egy harc, de hosszú még a szezon.

fotó: F. Kaderják Cs.