Miskolci Jegesmedvék

Túlórában verték a Fradit!

2013-09-21 22:15

A visszavágás szándékával léptek jégre a Jegesmedvék a Fradi ellen szombaton este, és ez sikerült is.

A mérkőzés első percei enyhe hazai mezőnyfölényt hoztak, viszonylag kevés helyzettel. A 10. percben Dubek ugorhatott ki egyedül, de szólója végén Budai mammutjába lőtt. Két perccel később egy Fradi-kontra zárásaként Gyenes védett nagyot. Fél perc eltelteltével Knox és Metcalfe gyönyörű összjátéka után az utóbbi centikkel lőtt mellé. A 13. percben jóformán a semmiből szerzett vezetést a Fradi: egy eladott koronggal indultak meg a zöld-fehérek, és a támadás végén Sijka lőtt a hálóba (0-1). Egy perccel a harmad vége előtt jött az egyenlítés: emberelőnyben Rafaj oldalról leadott lövése a bal kapuvason csattant, a pakk az ott álló Dubek elé pattant, aki egy lépésről nem hibázott (1-1). Az utolsó 50 másodpercben megsorozták a Macik Budait, de újabb gólt nem sikerült lőni.

Góllövő a büntetőpadról

A második harmad 6. percében egy érdekes góllal vette át a vezetést a hazai csapat: éppen letelt Metcalfe büntetése, amikor Knox indult támadásba, bevitte a korongot a támadó harmadba, remekül passzolt a 8 másodperce a pályán lévő kanadai csatártársához, aki közelről mattolta Budait (2-1). A 15. percben Faith még kihagyott egy nagy ziccert, de tíz másodperc múlva ő adott remek passzt Metcalfenak, aki a kapuba emelt (3-1). A 17. percben hátrányban játszottak a Macik, mégis ők támadtak, Boyle lőtt a kék vonalról, Knox beleszúrt a kapu előtt, és a pakk milliméterekkel ment el a vas mellett. Az ellentámadásból Sijka lőtt közelről gólt, utána pedig valamit mutogatott a közönségnek (3-2).

Túlórában Metcalfe döntött

A harmadik harmad 8. percében éppen letelt egy hazai büntetés, amikor Fodor egyedül maradt és a felső sarokba lőtt (3-3). A 12. percben Lindquist vette vissza a vezetést (3-4). Nem maradt azonban sokáig így, a 14. percben előnyben Knox oldalról gyönyörű gólt lőtt Budainak (4-4).
Ismét a hosszabbításra maradt a döntés. Ennek vége előtt több, mint egy perccel, Knox ugorhatott volna ki, de Budai kijött a kapujából, hogy elüsse a korongot, ám azt a nézők közé vágta, amiért két perces büntetést kapott. A Macik 4 a 3 ellen játszhattak, és 15 másodperccel a túlóra lejárta előtt Faith remek passzával Metcalfe egyedül állt Budaival szemben, kicselezte a kapust és a hálóba lőtt (5-4).

Kiállítás: 6 perc (+10 perc fegyelmi Budai) illetve 20 perc
Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Szilágyi, Láda, Orosz, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Vojtkó, Budai, Szeszák, Miskolczi, Fliszár, Rafaj, Faith, Duschek(k). Edző: Travis Young.
Ferencváros: Budai – Lencsés, Hegyi, Horváth, Nagy, Géczi, Pál, Lévai, Dancsfalvi, Wéber, Borbás, Lindquist, Kiss, Berta, Eriksson, Mestyán, Ojanen, Fodor, Vaszjunyin, Potila, Sijka, Meravy(k). Edző: Dobos Tamás.
Travis Young: - Igazi hullámvasút volt ez a mérkőzés. Vezetett a Fradi, utána három gólt lőttünk zsinórban. A hibáinkkal aztán felhoztuk az ellenfelet, szerencsére a végét megint jól bírtuk. A győzelemnek örülök, de a védekezésünkön sokat kell javítani.
Dobos Tamás: - Fölösleges kiállításokat hoztunk össze, amivel visszaadtuk a kezdeményezést a Miskolcnak. A végén pedig sajnos nem használtuk a fejünket, és ennek vereség lett a vége.