Miskolci Jegesmedvék

Travis Young: apróságokon múlott

2013-09-15 21:15

Nagyon szoros mérkőzésen maradtak alul a Jegesmedvék a vasárnap esti dunaújvárosi rangadón.

A Jegesmedvék hagyták ki a mérkőzés első igazán nagy helyzetét. A 4. percben nagy kavarodás alakult ki a hazai kapu előtt, amelynek végén Kiss T. csak másodszorra tudta megfogni a korongot. A 7. percben Huba maradt egyedül a támadóharmad közepén és kilőtte a hosszú sarkot (1-0). Egy perccel később két dunaújvárosi csatár is közvetlen közelről lőhetett, de Gyenes remekül védett. A 16. percben egyenlítettek a Macik. Emberelőnyben szépen járatták a korongot, és végül Hajós talált be (1-1).

Meg nem adott miskolci gól

A második harmad rosszul kezdődött a miskolciak számára, hiszen a 3. percben Papp mattolta Gyenest (2-1). A 7. percben Pavuk cselezte át magát a vendégek védelmén, és a sarokba lőtt (3-1). A 10. percben ismét kihasználtak egy emberelőnyt a Macik. Hajós remek passzát Tóth emelte a hálóba (3-2). A 17. percben Ritó közelről lőtt a hálóba, ám a játékvezetők – az egész miskolci csapat tiltakozása ellenére – nem ítélték meg a teljesen egyértelmű gólt. Óriási bírói hiba volt!

Hullámzó játék

A harmadik harmad első öt percre a Jegesmedvéké volt, ám minden helyzet kimaradt. A következő szakasz viszont a hazaiak fölényével telt, ekkor Gyenes több nagy védést is bemutatott. A 6. percben Peterdi úgy küldte a pakkot a gólvonal mögé, hogy előtte megütötte Gyenest, így a gólt a bírók nem adták meg. A 14. percben Pavuk ugorhatott ki egyedül, de Gyenes remekül hárított. A harmad végén Travis Young a kapust is lehozta, de egyenlíteni nem sikerült.
A Jegesmedvék teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a Dunaújvárosnak. A jó iramú mérkőzésen csak a helyzetkihasználásban voltak gyengébbek, igaz, egy nagy bírói hiba döntően befolyásolta a meccs kimenetelét.

Jegyzőkönyv
Dab.Docler - Miskolci Jegesmedvék 3-2 (1-1, 2-1, 0-0)
Dunaújvárosi jégcsarnok, 600 néző
V: Varjú, Gangel, Bedő, Mizsák
Gól: Huba, Papp, Pavuk ill., Hajós, Tóth
Kiállítás: 16 perc, illetve 10 perc

Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Szilágyi, Láda, Orosz, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Vojtkó, Budai, Szeszák, Miskolczi, Rafaj, Faith, Duschek(k). Edző: Travis Young.
Dab.Docler: Kiss T. – Lindgren, Somogyi, Ladányi, Pavuk, Erdélyi, Huba, Jabornik, Papp, Hüffner, Nagy, Léránt, Gröschl, Virág, Tőkési, Peterdi, Galanisz, Sabados, Azari, Kiss Á., Sevela(k). Edző: Stephan Lundh.

Travis Young: - Keményen küzdöttünk, sok helyzetet dolgoztunk ki, apróságokon dőlt el a mai mérkőzés. A tavalyi bajnok nagyon erős csapat, de teljesen felvettük velük a versenyt, a különbség minimális volt közöttünk. Éppen ezért bosszant, hogy nem sikerült kiegyenlítenünk.

Stephan Lundh: - Boldog vagyok, hogy nyertünk, mert ez egy nagyon szoros meccs volt. Az ellenfél kapusa remekül védett, a mi játékunk pedig még mindig nem az igazi. Örülök a három pontnak.