Miskolci Jegesmedvék

Fontos három pont a „zsákban”

2013-09-13 21:24

A Jegesmedvék fontos három pontot szereztek a Csíkszereda elleni pénteki mérkőzésen. A mérkőzés előtt rövid ünnepi esemény zajlott le a jégen.

Mint arról korábban már beszámoltunk a Miskolci Jegesmedvék játékosai is részt vettek a Herman Ottó Múzeum nyári rendezvényén, a Múzeumok Éjszakáján. Ebből az alkalomból a klub készített egy különleges, egyedi Jegesmedve mezt, amelyet matyó motívumokkal díszítettek.

A mezt árverésre bocsátották, és a licitet Csató Imre, a Csíkszereda hokicsapatának egyik támogatója nyerte 100 ezer forinttal. Az összeget a Múzeum és a Jegesmedvék vezetésének közös döntése alapján a Bonta Zoltán Gyógyászati Alapítványnak ajánlották fel, amely leukémiás és daganatos gyerekek gyógyításával foglalkozik. A mezt Pusztai Tamás, a Herman Ottó Múzeum igazgatója és Ritó László, a Jegesmedvék játékosa adta át. Sajnos Csató Imre másirányú elfoglaltsága miatt nem tudott itt lenni, de gondoskodott arról, hogy az adomány megérkezzen, így azt az ő nevében a Csíkszereda csapatának játékosa, Flinta Botond adta át.

Az első harmad jól kezdődött a Maciknak, hiszen a 4. percben megszerezték a vezetést. Némi kavarodás támadt a vendégkapu előtt, ahonnan Tóth elé került a korong, és ő közelről nem hibázott (1-0). A játékrész további részében a miskolciak domináltak, de fölényüket nem tudták gólra váltani. A 18. percben bombagóllal növelte előnyét a hazai csapat. Lendületes támadást vezettek a Jegesmedvék, bevitték a pakkot a támadóharmadba, ahol Boyle a kékvonal közeléből hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba (2-0).

Hullámzó játék, Maci góllal

A második harmad kiegyenlítettebb játékot hozott, a Csíkszereda több energiát fordított a támadásra. A harmad közepén emberelőnybe kerültek a vendégek, de Gyenes remek védéseket mutatott be. Ezután hullámzó lett a játék, hol az egyik, hol a másik fél táborozott le ellenfele kapujánál, de gól nem született. A 15. percben újra talpra ugrott a Jégcsarnok közönsége: nagy kavarodás alakult ki a hátrányban lévő csíkiek kapuja előtt, többen is gólt lőhettek volna, de ez végül Rafajnak sikerült (3-0).

Üres kapus gól a végén

A harmadik harmadban Ruczuj állt be a vendégek kapujába. A harmad vége előtt pontosan 4 perccel Novak lőtt közelről a miskolci kapuba, majd 24 másodperc elteltével Moldován tette ugyanezt (3-2). A vendégek mindent elkövettek az egyenlítés érdekében, 35 másodperccel a vége előtt a kapust is lehozták, de ez megbosszulta magát. Nem sokkal később ugyanis a Macik korongot szereztek, és azzal Metcalfe az üres kapuig korcsolyázott (4-2).

Kiállítás: 4 perc illetve 8 perc

Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Metcalfe, Szilágyi, Orosz, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Vojtkó, Budai, Szeszák, Miskolczi, Rafaj, Faith, Duschek(k). Edző: Travis Young.
HSC Csíkszereda: Kozuch – Molnár, Hruby, Hildebrand, Bors, Góga, Flinta, Salló, Kósa, Becze, Mihály, Péter, Moldován, Molnár, Szőcs, Tranca, Novak, Papp, Nagy, Bíró, Farkas, Ruczuj(k). Edző: Gál Sándor.

Travis Young: - Jó mérkőzést vívtunk a Csíkszeredával. Egy fél perces kihagyást leszámítva uraltuk a mérkőzést, sok helyzetet dolgoztunk ki, és lőttünk négy gólt. A sorok jól dolgoztak együtt, nagyjából azt láttam, amit az edzéseken gyakorolunk. Remélem visszatértünk a győztes útra.
Gál Sándor: - A győzelemhez nem elég, ha az 56. percben lőjük az első gólunkat. Az viszont pozitívum, hogy nem adtuk fel, az utolsó pillanatig küzdöttünk. Több van bennünk, amiből sajnos ma keveset mutattunk.

Fotó: Mocsári L.