Hatot vágtak a Macik az Újpestnek

2013-09-05 20:42

Újpesten kezdte a MOL Liga idei szezonját a Miskolci Jegesmedvék csapata, és magabiztos győzelmet arattak.

A Jegesmedvék igen frissen kezdték a mérkőzést, hiszen Knox már a 11. másodpercben csaknem gólt lőtt, de végül felszedték az ütőjét. A vendégek fölényben játszottak, és ez az 5. percben érett góllá, amikor Miskolczi közelről mattolta Pleszkánt (0-1). A miskolciak maradtak továbbra is támadásban és a 9. percben növelték az előnyüket: emberelőnyben Hajós keresztpasszát DeBruyn értékesítette (0-2). A harmad további részében többnyire az újpesti térfélen folyt a játék, ám a Macik a helyzeteiket sorra kihagyták.

Újabb Maci-dupla

A második harmad elején előbb Szilágyi lövését, majd Knox szólóját védte Pleszkán. A 6. percben emberhátrányban Miskolczi mehetett Pleszkánra egyedül, de megint a kapus nyerte a párharcot, utána Faith lövése milliméterekkel ment mellé, sokan már bent látták a korongot. A 13. percben gyönyörű gólt lőttek a miskolciak: Ritó és Hajós passzolta szét ide-oda az újpesti védelmet, majd az utóbbi remek mozdulattal lőtt a hálóba (0-3). Egy perccel később egy lepattanó korongot Orosz vágott a kapuba (0-4).

Ismét két gól

A harmadik harmadban gyorsan megörvendeztették a csaknem félszáz miskolci szurkolót a Jegesmedvék. A 2. percben Faith a palánk felé korcsolyázott, majd hirtelen, fordulásból óriási gólt lőtt a dermedt Pleszkánnak (0-5). A 10. percben újabb vendég gól: egy kapu előtti kavarodás végén Metcalfe emelte a korongot a felső sarokba (0-6).
A Jegesmedvék végig magabiztosan játszva, sima győzelmet arattak, amelynek aránya – a helyzetek alapján – nagyobb is lehetett volna.

Jegyzőkönyv
Újpesti TE - Miskolci Jegesmedvék 0-6 (0-2, 0-2, 0-2)
Újpesti Jégcsarnok 300 néző
V: Nagy, Haszonits, Soltész, Vas
Gól:  ill., Miskolczi, DeBruyn, Hajós, Orosz, Faith, Metcalfe
Kiállítás: 2 perc illetve 8 perc (+10 perc fegyelmi Boyle)
Miskolci Jegesmedvék: Gyenes – Boyle, Hajós, Knox, Metcalfe, Szilágyi, Láda, Orosz, Ritó, Tóth, DeBruyn, Dubek, Hegyi, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Rafaj, Faith, Duschek(k). Edző: Travis Young.
Újpesti TE: Pleszkán – Horváth, Dorner, Kovács, Ódry, Zalaváry, Szirányi, Dömötör, Virág, Fekti, Maklári, Coleman, Pichler, Kuusk, Hodos, Turbucz, Grigors, Papp, Gágyor, Sommer, Hajek(k). Edző: Ancsin János.

Travis Young: - Elégedett vagyok a mai teljesítményünkkel. A sorokkal jól működtek, egyszerűen, célratörően és hatékonyan játszottunk. Sok helyzetünk volt, ezekből hatot használtunk ki. Úgy gondolom, hogy megint léptünk előre egyet. Voltak persze hibák is, de ilyenkor inkább a pozitívumokat érdemes kiemelni.
Ancsin János: - Nagyon csalódott vagyok, ezen a mérkőzésen nem csináltunk semmit. Feltartott kézzel mentünk a jégre, és ennek ez lett az eredménye.