Rosszul sikerült főpróba

2013-09-03 20:56

Kedden este a Miskolci Jegesmedvék csapata lezárta felkészülését a MOL Liga idei szezonjára. Az ellenfél a Bártfa csapata volt, akikkel pénteken egy gólzáporos döntetlent játszottak. A főpróba végül nem sikerült.

A mérkőzésre ismét megfogyatkoztak a Jegesmedvék, ugyanis a délelőtti edzésen egy megpattanó lövés eltalálta Popovics Patrikot, akinek arcát 7 öltéssel kellett összevarrni. A találkozót a miskolciak kezdték jobban, hiszen a 4. percben megszerezték a vezetést. Tóth remek keresztpassza találta egyedül a kapuvasnál Hajóst, aki közelről nem hibázott (1-0). Két perc múlva emberhátrányban egyenlített a bártfai csapat: Balaz használt ki egy védelmi hibát (1-1). Újabb tíz perc telt, amikor ismét ő átcselezte magát a védőjén, és kilőtte a hosszú sarkot (1-2). A miskolciak nem adták fel, és 1 másodperccel a harmad vége előtt egyenlítettek Miskolczi révén (2-2).

A második harmadban gyűrték egymást a felek, sokáig eredmény nélkül, bár mindkét oldalon akadtak helyzetek. A 14. percben Ceselka közelről lőtt a miskolci kapuba (2-3).

A harmadik harmad 4. percében egy Hopkovic távoli lövése talált utat a kapuba a lábak között (2-4). Három perccel később Gmitter emelt a felső sarokba (2-5). A 11. percben újabb vendéggól, Zorvan lövése Gyenest is érintve csúszott a kapuba (2-6).

A főpróba a MOL Ligára nem sikerült, mivel a Jegesmedvék védekező játéka még továbbra is messze van a tökéletestől. Csütörtökön az Újpest ellen a Macik megkezdik bajnoki menetelésüket, reméljük, nagyobb sikerrel.

Miskolci Jegesmedvék - HC 46 Bardejov: 2-6 (2-2, 0-1, 0-3)

Travis Young: A mai teljesítményünk teljességgel elfogadhatatlan volt. A mérkőzés első nyolc percében a felkészülési időszak eddigi legjobb játékát nyújtottuk. Utána viszont az egész csapat zuhanórepülésbe kezdett, és sem hozzáállásban, sem fegyelemben, sem a játék többi elemében nem nyújtottuk azt, amit még minimálisnak lehetne nevezni. Nagyon rossz befejezése volt ez a felkészülésnek, és két nappal az első bajnoki mérkőzés előtt talán idejében jött ez a pofon. Valamennyi játékosnak magába kell néznie, mert csak ismételni tudom magam: ez a teljesítmény abszolút elfogadhatatlan.