Miskolc Renegades

Győzelemmel mutatkoztak be a Renegátok

2013-04-22 10:27

Meggyőző fölénnyel nyerte meg első hazai mérkőzését a Miskolc Renegades amerikaifutball-csapata a BAFC-kupában. A budapesti Zöld Sasok ellen 59–6-ra diadalmaskodtak vasárnap az Ifi-pályán a Renegátok.

Az első negyedben még tartotta a lépést a miskolciakkal az Eagles, mely 6–6-ra egyenlíteni tudott, ezt követően azonban a Renegades elhúzott, a szünetre 41–6-tal mentek a csapatok.

A második játékrészben tovább nőtt a Renegátok előnye, a negyedik negyed végén pedig 59–6 állt az eredményjelzőn. Kiemelkedő teljesítményt nyújtott a miskolciak szélső elkapója, (Wide Receiver) Lakatos Bence (a lenti képen), aki öt touchdownt ért el. Lippai Péter kettő, Bubnó Gergő és Szimándli Ákos egy-egy td-vel járult hozzá a sikerhez.

A BAFC-kupában az első forduló után élen áll a Miskolc Renegades, második a Győr White Sharks, harmadik helyen a Fehérvári Koronázók, a negyediken pedig a Budapesti Zöld Sasok.

A Miskolc Renegades következő mérkőzése május 18-án, vasárnap szintén hazai pályán lesz a Győri Cápák ellen.

A BAFC-kupában olyan csapatok mérik össze tudásukat, melyek nem indulnak a hivatalos Divízió-küzdelmekben.