Új edzővel nyertek a Macik

2012-08-14 21:20

A Jegesmedvék ezúttal hazai közönség előtt mutatkoztak be, és gólgazdag mérkőzésen győzték le a Michalovce csapatát.

A Macik hatalmas lendülettel kezdtek, beszorították a vendégeket, sőt a 2. percben Nagy Gergő már egy az egyben állt szemben a kapussal, de sokat várt és cselezett, így végül szerelték. A 6. percben megszerezték a vezetés a Jegesmedvék: Orosz a kék vonal közeléből remekül kilőtte a sarkot (1-0). A 10. percben emberhátrányban egy remek kontra végén Popovics lövését mammuttal védte a szlovák kapus.

A 13. percben Gyenes kapus kapott 2 perces büntetést. A17. percben emberelőnyben Czuba kapott nagy passzt a kapu előtt Nagy Gergőtől, de mellé emelt. Két perccel a vége előtt Popovics ütközte le keményen – túlságosan is –, akit úgy kellett letámogatni. Az emberelőnyt nem tudta kihasználni a Michalovce.

„Gól-hullámvasút” ide-oda

A második harmad 2. percében kettős előnybe kerültek a Macik, amit nem sikerült kihasználni. Az 5. percben Gyenes védett nagyot. A 8. percben kisebb bunyó alakult ki, amelynek végén mindkét oldalon többen ülhettek a büntetőpadra pihenni. A 10. percben a remeklő Gyenest Budai váltotta a kapuban. Egy perccel később egyedül vezették rá a korongot, de lövést bravúrosan védte. A 14. percben egyenlítettek a vendégek. Zemba egy kipattanót emelt a hálóba (1-1). Fél perc múlva meg is fordították az állást a vendégek, Drgon lőtte ki a sarkot (1-2). A 17. percben szemet gyönyörködtető góllal egalizáltak a Macik. Ritó szép cselekkel ment át a vendégvédelmen, majd a bal felső sarokba bombázott (2-2). Bő fél perccel a vége Rafaj lőtt szép mozdulattal takarásból a bal sarokba (3-2).

Gólok és pofonok

A harmadik harmadnak ismét Rafaj adta meg az alaphangját egy lövéssel, de a kapus a helyén volt. Az 5. percben növelte előnyét a Miskolc. Szép passzjáték, kombináció után Popovics korongja a kapus lába között talált utat a kapuba (4-2). A vendégek leginkább emberelőnyből tudtak veszélyeztetni, Budainak többször is kellett védenie. A rengeteg kiállítás miatt alig alakulhatott ki folyamatos játék. A 11. percben faragtak hátrányukból a vendégek: emberelőnyben Zemba lőtt nagy gólt a kék vonalról (4-3). Gyorsan jött a válasz: Czuba kígyózott át a szlovák védelmen és kicentizve a bombázott a kapuvas mellé a hálóba (5-3). A 17. percben kettős előnyben Láda Balázs ragasztott nagy gólt a kapuba a kék vonalról (6-3). A meccs vége nagyon paprikás lett, verekedésekkel és nagyon sok kiállítással.

A Jegesmedvék sok hibával játszottak, ám végül felőrölték a Michalovcét. Ezúttal a fiatalok húzták a csapat szekerét, és szép gólokat is lőttek.

Miskolci Jegesmedvék – HK Mladez Michalovce

6-3 (1-0, 2-2, 3-1)
Miskolci Jégcsarnok 800 néző
V: Mayer, Juhász, Székely
Gól: Orosz, Ritó, Rafaj, Popovics, Czuba, Láda B.   ill., Zemba(2), Drgon
Kiállítás: 36 perc illetve 50 perc

MJJSE: Gyenes – Dubek, Hegyi, Czuba, Rafaj, Szirányi, Popovics, Miskolczi, Budai,  Szilágyi, Tóth, Láda, Saluga, Ritó, Nagy, Orosz, Wéber Fodor, Atkinson, Budai K. (k). Edző: Tim Kehler.

Tim Kehler: A meccs előtt azt mondtam a játékosoknak, hogy hazai pályán nagy előnyt jelent nekünk a közönségünk, amely fantasztikus támogatást nyújt nekünk, és ezt használjuk ki. Energikusan, jól kezdtünk, sikerült gólt lőnünk, Gyenes pedig remek volt a kapuban. Az emberelőnyös játékkal nem voltam elégedett, ezeket a lehetőségekkel jobban kellett volna élnünk. Ezúttal is ki kell, hogy emeljem a fiatalokat, jól játszottak, Ritó és Rafaj gyönyörű gólt lőttek. Természetesen látom a hibákat is, sokat kell még dolgoznunk, hogy a bajnokság kezdetére mindenki jó formában legyen.

Fotó: Juhász Á.