Miskolci Jegesmedvék

Jegesmedvék: kitűnő meccs, remek helytállás a felkészülési meccsen

2012-08-11 11:58

A Jegesmedvék lejátszották első felkészülési mérkőzésüket pénteken este. Az ellenfél a Sapa Fehérvár EBEL-csapata volt, és a Macik remekül helytálltak – olvasható az MJJSE hivatalos honlapján.

A Macik kifejezetten a felkészülési mérkőzésekre készített mezben léptek jégre a szépszámú miskolci szurkoló hangos bíztatásától kísérve - olvasható a www.miskolcijegesmedve.hu oldalon. A feladatuk nehéznek ígérkezett, hiszen a Fehérvár teljes EBEL-keretével állt ki erre a meccsre.

Még nem telt el fél perc, amikor az első lövést Atkinson leadta Bálizs kapujára, utána viszont a házigazdák hagytak ki egy helyzetet. Enyhe mezőnyfölényben játszott a Fehérvár, de mindkét oldalon akadt dolguk a kapusoknak. A 8. percben Farmanara és Horváth akaszkodott össze, amelyből egy páros kiállítás született. Ezekben a percekben felkészülési mérkőzéshez képest érthetetlen módon kezdtek elszabadulni az indulatok. Ezután Szirányit küldték le a bírók, így előnybe került a hazai csapat, ám nem sokkal később Bailey követte. A 11. percben Budai fogott egy szólót, majd Sofron közeli lövését védte. A másik oldalon Nagy Gergő löketét tolta ki Bálizs. A bírók szinte „szétfújták” ekkor a meccset, egymás után osztották a kiállításokat, volt, hogy 3-3 mezőnyjátékos volt a jégen. A 13. percben megszerezte a vezetést a Fehérvár, Bailey közelről talált a kapuba (1-0). A 17. percben Nagy erős lövését hárította Bálizs. A harmad végét szinte folyamatos emberhátrányban játszották le a Macik.

A második harmadban – immár új vezetőbírók mellett – a Macik kivédekezték az áthúzódó kiállítás, majd Czuba került szembe egy az egyben Bálizzsal, ám a lövését a kapus hárította. A 11. percben Czuba szerzett korongot a saját harmadában, egyedül ugrott ki, de bombáját fölé tolta Bálizs. Ezt követően mindkét csapat kapust cserélt. A 13. percben Gyenes szépen fogott egy erős lövést. Három perccel a vége előtt Munro védett egy nagyot, majd ismét a fiatal miskolci hálóőr védett többször is.

A harmadik harmadnak ismét bírócsere után vágtak neki a csapatok. Az első perc végén Munro rosszul jött ki egy korongra, amely Czuba elé került, ő távolról lőtt, de centikkel eltévesztette az üres kaput. Újabb kivédekezett Maci-hátrány következett, Gyenes pedig egymás után mutatott be remek védéseket, ám az 5. percben tehetetlen volt Németh közeli emelésével szemben. A miskolciak azt reklamálták, hogy Gyenest előtte nyakon lőtték, ám a bírók ennek ellenére megadták a gólt (2-0). Röviddel ezután Banham volt eredményes (3-0). Fél perc múlva Ritó találta telibe a kapuvasat, Munro már verve volt. A 11. percben emberelőnyben szépítettek a Macik. Négy a három ellen játszottak, amikor Nagy Gergő szép cselek után lőtte ki a jobb sarkot (3-1). A 14. percben Horváth közvetlen közelről lőtt Gyenes kapujába (4-1).

A két csapat jó mérkőzést játszott, amelyben – kicsit érthetetlenül – időnként elszabadultak az indulatok is. A Macik remekül helytálltak, és ezen a mérkőzésen a két gárda között jóval kisebb volt a különbség, mint a márciusi OB1 döntőn.

SAPA Fehérvár AV 19 – Miskolci Jegesmedvék 4-1 (1-0, 0-0, 3-1)
Székesfehérvári Jégcsarnok 800 néző

V: Kincses, Varjú, Soltész, Székely

Gól: Bailey, Németh, Banham, Horváth ill., Nagy
Kiállítás: 22 perc (+10 perc fegyelmi Horváth) illetve 28 perc

MJJSE: Budai K. – Dubek, Hegyi, Czuba, Rafaj, Szirányi, Popovics, Miskolczi, Budai,  Farmanara, Szilágyi, Tóth, Láda, Saluga, Ritó, Nagy, Orosz, Wéber Sijka, Fodor, Atkinson, Gyenes (k). Edző: Tim Kehler.

SAPA Fehérvár AV 19: Bálizs – Hetényi, Horváth, Németh, Hajós, Banham, Bailey, Metcalfe, Ladányi, Benk, Pozsgai, Varga, Sofron, Kovács, Mihály, Tóth, Tokaji, Pratt, Vas, Sille, Durco, Orbán, Sikorcin, Magosi, Munro (k). Edző: Kevin Primeau.

Tim Kehler: - Úgy gondolom, hogy jó mérkőzést játszottunk a Fehérvárral. Sok munkát végeztünk a héten, és most megtettük az első lépést előre a szezonban. Hiszen edzhetünk bármennyit, egy mérkőzés tempójához, intenzitásához nem mérhető semmi. Igazi meglepetés volt számomra, hogy a fiatal sorunk milyen remek teljesítményt nyújtott, gondolok itt Miskolczira, Szilágyira, Ritóra. A második harmadban kifejezetten jól játszottunk, bár az látszott, hogy mindkét csapat a felkészülés elején tart, sok munka vár még ránk is. Nagyon köszönöm a bennünket elkísérő szurkolóknak, hogy ilyen fantasztikus hangulatot teremtettek.

Fotó: Archív