Gólokban jobb volt a Loki

2012-04-28 16:42

Bár jobban játszott, több helyzetet alakított ki, vereséget szenvedett a listavezető Debrecentől hazai pályán a DVTK. A hajdúságiak továbbra is veretlenek, a Diósgyőr pedig még nyeretlen Szentes Lázárral a kispadon.

Szentes Lázár:
Győrben piros lapot kaptunk, itt ugyanezért nem járt ugyanilyen színű kártya, majd egy véleményes tizenegyest is ítéltek a Debrecennek. Nem rúgtunk gólt, bár voltak lehetőségeink. Ilyen a futball, hogy gyakorlatilag az első támadásukból büntetőt kaptak, ami döntő volt.

Kondás Elemér:
Izgalmas és nehéz mérkőzést vártunk, ez be is következett. Jól kezdtünk, támadtunk, majd kiegyenlítődött a játék, de mi tudtuk lőni a gólt, aztán növelni tudtuk előnyünket. Fontos három pontot szereztünk.

Vége a mérkőzésnek, 0–2-re nyert a DVSC.

89'
Luque lőtt ballal, 25-ről alig fölé.

84'
Bódit váltja Ramos.

82'
Abdouraman csúsztat egy jobb oldali beadás után centikkel mellé.

Zeng az "Amíg élek én", a közönség díjazza a Diósgyőr játékát, akarását.

80'
Coulibaly duplázik, már kettő a vendégeknek.

75'
Tisza helyett Gallardo jön.

70'
Farkas II kap sárgát.

68'
Seydi cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd ballal mellé lőtt tíz méterről.

67'
Yannick helyett Farkas II a pályán.

63'
Varga is besárgul.

62'
Seydi ment el a jobb oldalon, majd a rövidre lőtt, de Verpecz védett.

61'
Bacsát Seydi váltja.

59'
Kulcsár helyett Meye jön.

56' Coulibaly a bal alsóba lövi, Tajti rajta volt. Vezet a Debrecen.

56'
Tizenegyes a Debrecennek, Nagy kap sárgát Coulibaly buktatásért.

55'
Megint a csapatkapitány: 25 méterről lőtt ballal fölé Luque.

55'
Luque bal oldali beadásáról Bacsa maradt le.

51'
Frizoni gurította vissza Luque elé a labdát, aki 16 méterről jócskán fölé lőtt.

50'
Két szögletet is rúghatott a DVTK, de mindkét esetben tisztáztak a vendég védők.

46'
Tisza szabadrúgását bravúrral védi Verpecz.

Elkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek, 0-0 a szünetben.

40'
Takács lőtt 22 méterről, jobbal a kapu mellé egy szögletet követően.

36'
Tisza ugratta ki Luquét, de a spanyol fölélőtt.

26'
Gal helyett jön Nagy Tamás. Megsérülhetett a horvát védő. A csere után Tisza besárgul labdaelrúgásért, majd Nikolov buktatásért.

23'
Frizoni beadásáról lemaradt Bacsa és Fernando.

18'
Jobboldali sarokrúgás után Szakály fejelt alig mellé. A kontratámadást Nagy Zoltán állítja meg, aki sárga lapot kap Frizoni buktatásáért.

17'
Jobboldali beadás után Takács fejelte ki Coulibaly elől a labdát szögletre.

15'
Bódi jobblábas lövése szállt jócskán fölé. A helyzetekkel még adósak a csapatok.

10'
A második Loki-szögletből sem lett helyzet.

A hangulatra ezúttal sem lehet panasz. Közben mezőnyjáték folyik a pályán.

Tajti Norbert élete első NB I-es mérkőzésén véd. Az első debreceni szöglet veszélytelen a második percben, Vági fejelte ki a rövidnél a labdát.

Ötperces csúszással elkezdődött a találkozó.

17. 30 |
A kezdők ismertetése után érkeznek a csapatok.

17.18 |
A csapatok visszavonultak az öltözőbe.

A szünetben ismét lesz kapufarúgó-verseny.

17.09 |
Elég lassan gyülekeznek a nézők, a debreceniek három-négyszázan lehetnek.

Szentes Lázár szerint a napi forma fog ma dönteni.

Egy perccel később megérkezett a gyepre a DVTK is.

16.55 |
Kijött melegíteni a Loki csapata.

A Debrecen még veretlen a bajnokságban, 17 győzelme mellett nyolcszor játszott döntetlent, 51-17-es a gólkülönbsége, míg a DVTK hetedik a tabellán 10-4-11-es mutatóval, mínusz egyes gólkülönbséggel.

Ivan Radoš a keretben sincs, a kispadon Rakaczki Bence foglal helyet Gallardo, Nagy Tamás, Vadász, Seydi, Csirszki és Dobos mellett. Arzét sem nevezte a mai mérkőzésre Szentes Lázár.

16.40 |
A Debrecen két kapusa már kifutott a gyepre melegíteni. Gyönyörű, napsütéses időnk van, talán spanyoljaink is aktívabbak lesznek a jó időnek köszönhetően.

DVTK – DVSC
0-2 (0-0)
Miskolc, Diósgyőri stadion, 6000 néző. V: Szilasi Sz. (Lémon O., Takács G.).
DVTK: Tajti – Vági, Gal, Raković, Frizoni – Takács P., Abdouraman – Tisza, Fernando, Luque – Bacsa. Vezetőedző: Szentes Lázár.
DVSC: Verpecz – Nagy Z., Máté, Mészáros, Nikolov – Kulcsár, Bódi, Varga, Szakály, Yannick – Coulibaly. Vezetőedző: Kondás Elemér.
Csere: Gal helyett Nagy T. (26.p.), Bacsa h. Seydi (61.p.), Tisza h. Gallardo (75.p.), illetve Kulcsár h. Meye (59.p.), Yannick h. Farkas II (67.p.), Bódi h. Ramos (84.p.).
Gól: Coulibaly (56. p. - 11-esből és 80.p.).
Sárga lap: Tisza (26.p.), Nagy T. (56.p.), illetve Nagy Z. (18.p.), Nikolov (27.p.), Varga (63.p.), Farkas II (70.p.).