Kilenc gól Diósgyőrben

2008-04-07 10:40

Kilenc gólt lát-hatott az a négy és fél-ezres közönség, amely hét-végén kilátogatott a Vasas vendég-játékára kíváncsian a diósgyőri stadionba. A Diósgyőr és a Vasas összecsapása élvezetes, jó iramú, gólokban gazdag találkozót hozott. A 21. percben Homma Kazuo lőtt 7 méterről a kapuba, és szerzett vezetést a hazaiaknak (1-0), öt perc múlva azonban már 1-1 állt az eredményjelzőn: Kincses Péter kényszerítőzött Sowunmi Thomasszal, majd a visszakapott labdát 8 méterről lőtte a kapuba (1-1).

A félidő hajrája is bővelkedett eseményekben, a 41. percben Pavicsevics Cedomir óriási szóló után lőtt a bal sarokba (1-2). A 44. minutumban Simon Attila harcolta ki magának a lövőhelyzetet, majd helyezett a Vasas kapujának jobb sarkába (2-2).  Az 59. percben Kincses Péter centerezésére Sowunmi Thomas csapott le, és közelről a hálóba pörgetett (2-3), a 74. minutumban pedig már két gól volt a vendég előny: Sowunmi beadását Németh Norbert váltotta gólra (2-4). A 83. percben érkezett az ötödik vendégtalálat: Köteles László szabálytalankodott Kincsessel szemben, a kapust kiállították, a büntetőt Németh Norbert értékesítette (2-5). Tíz emberrel, háromgólos hátrányban sem adta fel a Diósgyőr, a 89. percben Lipusz Norbert 20 méterről vette be a kaput (3-5), majd a 90. percben Lipusz beadását követően Elek Norbert lőtt 7 méterről a bal felső sarokba (4-5), beállítva a végeredményt a szezon eddigi egyik legjobb találkozóján.
Soproni Liga, 22. forduló:
Diósgyőri VTK - Vasas 4-5 (2-2)
Miskolc, 4500 néző
v.: Kassai
DVTK: Köteles - Lakatos, Elek N., Mogyorósi, Kerényi G. (Lipusz, a szünetben) - Szélpál, Vitelki (Nagy T., 69.), Kállai, Virág A. - Simon A., Homma (Cardozo, 60.)
Vasas: Németh G. - Balog Zs., Pandur, Unierzyski, Piller - Kincses, Pavicevic, B. Tóth (Jovánczai, 80.), Németh N. (Sagna, 90.) - Lázok (Tóth B., 66.), Sowunmi
gól: Homma (21.), Simon A. (44.), Lipusz (85.), Elek N. (90.), illetve Kincses (26.), Pavicevic (41.), Sowunmi (60.), Németh N. (74., 84., a másodikat 11-esből)
kiállítva: Köteles (83.)
sárga lap: Cardozo (76.), illetve Pavicevic (72.), Jovánczai (89.)