VB 2014

Hollandia az első elődöntős

2010-07-02 19:01

A németalföldiek a nagy esélyesnek kikiáltott Brazília kiütésével óriási lépést tettek a világbajnoki cím felé.

Az "Oranje" már hét perc után hátrányba került a Dél-afrikai világbajnokság első negyeddöntőjében, de Robinho találatát érvénytelenítette a játékvezető. Pár perccel később azonban már érvényes gólt szerzett a Real Madridot is megjárt támadó, akkor úgy tűnt, ezen a mérkőzésen nem sok esélye lesz a narancsmezeseknek bizonytalan védelmükkel. A második félidőben viszont előbb egy szerencsés góllal egyenlített az európai gárda - Sneijder beadását Felipe Melo csúsztatta a rosszul kilépő Julio César kapus mellett a hálóba -, majd ismét Sneijder villant: immár 2-1 Hollandiának. Negyedórával a mérkőzés vége előtt a brazil gólpasszt jegyző, öngólos Felipe Melo durván megtaposta Robbent, így kiállította őt a játékvezető, és az ötszörös világbajnok már nem tudott egyenlíteni.

Hollandia - Brazília 2-1 (0-1)
Negyeddöntő, Port Elizabeth, 46 000 néző. Jv.: Nisimura (japán).
Hollandia: Stekelenburg - Van der Wiel, Heitinga, Ooijer, Van Bronckhorst - Van Bommel, Sneijder, De Jong - Robben, Van Persie (Huntelaar, 85.), Kuyt.
Brazília: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Juan, Michel Bastos (Gilberto, 62.) - Daniel Alves, Felipe Melo, Kaká, Gilberto Silva - Luis Fabiano (Nilmar, 77.), Robinho.
Gól: Robinho (10.), Felipe Melo (53., öngól), Sneijder (68.).