VB 2014

Uruguay az első negyeddöntős

2010-06-26 20:57

ADD TO IWIW FACEBOOK TWITTER LIVE GOOGLE

Kínkeserves csatát vesztett el Dél-Korea Uruguay ellenfele. Egy nagy hiba után a meccs java részében futottak az egyenlítésért. Uruguay jól védekezett és kontrázott, majd „elintézte” a kissé elfáradó koreai csapatot.

Egy nagy hiba koreai részről a találkozó elején kényszer-helyzetbe hozta az ázsiai csapatot. A mérkőzés első gólját Luis Suarez szerezte a 8. percben egy hatalmas kapushibának köszönhetően. Forlán laposan középre centerezett egy labdát, ahol mindenki meglepetésére Dzsung Szung Rjong elvétette a labdát, így öt méterről Luís Suárez az üres kapuba passzolt.

Innentől kezdve meccs java részében csak üldözték az eredményt, sokáig a szünet után sem változott a játék képe, elsősorban a dél-koreaiak támadtak, az uruguayiak pedig szinte csak a védekezésre összpontosítottak.

A szakadó esőben aztán bő húsz perc után megérdemelten góllá érett a hatalmas ázsiai nyomás. A 68. percben Li Csung Jong egyenlített szintén egy védelmi megingás után. A koreaiak azonban egy kicsit elfáradtak a felzárkózásban és a lépést váltó, addig csak kontrákra berendezkedett Uruguay egy támadást nem tudták lereagálni. Az egyenlítés nyomán kijöttek kapujuk elől a dél-amerikaiak is. Hol az egyik, hol a másik kapu előtt adódott lehetőség, majd Suarez remek egyéni akciója ismét az uruguayiakat juttatta előnyhöz. Suarez állította be a 80. percben szintén egy koreai védelmi megingás után.

Dél-Korea legyőzésével elsőként Uruguay válogatottja jutott a legjobb nyolc közé a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokságon. A dél-amerikaiaknak az 1970-es elődöntő óta ez a legjobb vb-szereplésük. Az uruguayiak a 20:30 órakor kezdődő Egyesült Államok-Ghána párharc továbbjutójával találkoznak majd a negyeddöntőben, jövő pénteken.

Eredmény, nyolcaddöntő:
Uruguay-Koreai Köztársaság 2-1 (1-0)

Port Elizabeth, Nelson Mandela Bay Stadion, 25 ezer néző, v.: Wolfgang Stark (német)
gólszerzők: Suarez (8., 80.), illetve Li Csung Jong (68.)
sárga lap: Kim Dzsung Vu (38.), Csa Du Ri (69.), Cso Jong Hjung (83.)

Uruguay: Muslera - M. Pereira, Lugano, Godin (Victorino, a szünetben), Fucile - Arevalo, Perez, A. Pereira (Lodeiro, 74.) - Cavani, Forlán, Suarez (Fernandez, 84.)

Koreai Köztársaság: Dzsung Szung Rjong - Csa Du Ri, Cso Jong Hjung, Li Dzsung Szu, Li Jung Pjo - Kim Dzse Szung (Li Dong Guk, 61.), Ki Szung Jong (Jeom Ki Hun, 85.), Kim Dzsung Vu, Li Csung Jong - Park Dzsi Szung - Park Dzsu Jung