VB 2014

Vb: Argentína hibátlanul lépett tovább

2010-06-22 22:34

A B jelű csoport izgalmasan alakult, hiszen az utolsó forduló előtt még mind a két továbbjutó hely kiadó volt. Argentína az első százszázalékos a tornán, míg Dél-Korea 2002 után ismét bejut a 16 közé.

Az Afrika–Ázsia párharcban Nigéria szerzett vezetést, Dél-Korea azonban már az első félidőben egyenlített – pontrúgásból voltak eredményesek, ahogy Görögország ellen. Kalu Uche és a hátvéd, Li Dzsong Szu is másodszor ünnepelhetett gólja után a világbajnokságon.
A második félidőben három perc után már a fordítást jelentő gólt jegyezte az ázsiai gárda Pak Csu Jung révén: 26 méterről szabadrúgásból remekül csavarta el a labdát a sorfal mellett a bal alsó sarokba. Aztán a frissen beállt Kim Nam Il gondoskodott az izgalmakról: felrúgta Obasit, a megítélt büntetőt pedig a másik irányba vetődő Dzsong kapus mellett magabiztosan értékesítette a két perccel korábban óriási helyzetet hibázó Aiyegbeni (2–2). Az eredmény már nem változott a hátralevő időben, így Dél-Korea továbbjutott.

A másik mérkőzésre öt védővel álltak fel a görögök, ami előrevetítette a forgatókönyvet: Argentína ennek megfelelően végigtámadta a mérkőzést, míg a görögöknél csak Szamarasz lépte át a felezővonalat – igaz, így is megzavarta kétszer Demichelist. Az első félidőben nem tudtak betalálni a szenzációsan védő hellén portásnak a dél-amerikaiak, azonban Demichelis szöglet utáni lövésénél már tehetetlen volt Corvasz is. A találkozó utolsó perceiben aztán meglett a második gól is, a csereként beállt Martín Palermonak Messi teremtette meg a helyzetet, és az argentinokat a vb-re kilövő támadó, Maradona jó barátja nem hibázott, kialakította a 2–0-s végeredményt.

Nigéria - Dél-Korea 2–2 (1–1)