VB 2014

Villa bepótolta a spanyol gólokat

2010-06-21 22:46

Az Európa-bajnok spanyol labdarúgó válogatott az első meccsén 1–0 arányban vereséget szenvedett Svájc együttesétől. Az ott elvesztegetett lehetőségeket David Villa Honduras ellen hétfő este bepótolta.

Davis Villa hamar elkezdte a gólgyártást, hiszen már a 18. percben a bal fölső sarokba lőtte a labdát, ezzel megszerezve a vezetést csapatának. A gól után több lehetőség is adódott mind Villa, mind pedig Fernando Torres előtt, de a hondurasiak szervezett védelmében akkor nem találtak lyukat.

A második félidőben sikerült csak a hispánoknak megszerezniük a második találatukat szintén a már barcelonai csatár révén, aki egy eladott hondurasi labda után Navas passzából lőhetett 18 méterről az ellenfél kapujába. Vincente del Bosqe csapata megszerezhette volna a háromgólos vezetést, ha David villa mesterhármast lő a 61. percben megadott 11-es lehetőségből. A spanyol válogatott így megszerezte a vb-n az első győzelmét, és a továbbjutáshoz szükséges három pontot.