Videós hírek

Japán öngólok - videóval

2010-06-01 18:17

Szerencsés győzelmet aratott Anglia válogatottja Japánnal szemben a világbajnokságra való felkészülés alkalmával.

A japán válogatott igencsak meglepte az angolokat a találkozó elején, egy szögletet követően a brazil származású Túlio Tanaka került lövőhelyzetbe, és futtából a rövid sarokba bombázott. Az angolok nehezen vették fel a mérkőzés ritmusát, az első helyzetükre egészen a 19. percig kellett várni, amikor Rooney szép beadása után Lennon Kavasima kapusba püfölte a labdát.

A Capello-csapat hátsó alakzata sem mutatott nagy formát, egy előrevágott labdánál Rio Ferdinand rúgott luftot, de a lepattanót Okazaki kapkodva a kapu fölé vágta az angolok szerencséjére.
A szünetben a szövetségi kapitány öt poszton változtatott, és az eredmény is változhatott volna, de hiába kaptak büntetőt az angolok Honda kezezése miatt, Lampard jobb sarokra tartó lövését Kavasima kitolta a kapu mellé. A túloldalon a James helyére becserélt Hart is szép védéssel mutatkozott be, Morimoto lövését fogta meg és ezzel életben tartotta az egyenlítés reményét. A meccs leg látványosabb jelenete volt, amikor Rooney 20 méterről csavart a bal felső irányába, de Kavasima mutatós légi út végén fölétolta a labdát.

A mérkőzést az angol válogatott végül megnyerte 2-1 arányban. A Japánok két öngóllal járultak hozzá a Capello-csapat győzelméhez.