Bulvár

Egyezik a helyszínen rögzített DNS a gyanúsítottakéval!

2009-08-25 10:29

ADD TO IWIW FACEBOOK TWITTER LIVE GOOGLE loves.jpg

A helyszínen hagyott DNS-minta és a gyanúsítottak DNS-mintája egyezik - jelentette be Házi István, az Országos Rendőr-főkapitányság bűnügyi főigazgatója a romák elleni támadások ügyében ma, a 10 órakor kezdődött fővárosi sajtótájékoztatón. Arra a főtiszt nem tért ki, hogy melyik helyszínen, illetve hány helyszínen rögzített DNS-minta hány gyanúsított DNS-mintájával egyezik.

A vezérőrnagy ugyancsak részletek említése nélkül arról is beszélt, hogy a bűncselekmények során használt fegyverek és az előzetes letartóztatásban levő négy gyanúsítottal összefüggésben lefoglalt fegyverek között szintén találtak azonosságot.

A rendőrség egyébként azt állítja, hogy senki nem segítette a munkájukat, mint Házi István fogalmazott: a rendőrség munkájának eredményeként, az elemző munka révén fogták el a gyanúsítottakat. A nyomozás során ugyanis 4 millió mobiltelefon-híváslistát, másfél millió gépjárművet, illetve számos fegyver adatát elemezték. Házi István szerint egyébként jellemző a gyanúsítotti körre, hogy még a 100 millió forintos nyomravezetői díj sem ingatta meg egyikőjüket sem, és a környezetükből sem kaptak a rendőrök információt.

Hat sörétes és golyós fegyvert, továbbá állványos céltávcsöves és egyéb fegyvereket, több mint 140 lőszert és alkatrészeket, tartozékokat foglaltak le. Típusuk, kaliberük alapján ezek akár a gyilkosságoknál használtak is lehetnek. A szakértői vizsgálatok ez ügyben még tartanak. Lefoglaltak még térképeket és térképszelvényeket is, amelyeken a korábbi támadások voltak bejelölve, valamint egyéb helyszínek - közölte Petőfi Attila.Egyelőre nem keres más embert a rendőrség a romák elleni támadássorozattal összefüggésben, csak akkor mondható, hogy bővülhet az elkövetői kör, ha ezt a későbbiekben adatok támasztják alá. Egyes szakértői vélemények szerint meg kellett volna várniuk a rendőröknek a következő támadást, de végül a rendőri vezetés azért döntött a 21-i időpont mellett, mert nem kockáztathattak emberéleteket egy ilyen rajtaütésen, ahol esetlegesen tűzharc alakulhatott volna ki.

Petőfi Attila az elmúlt 13 hónap nyomozásával kapcsolatban azt mondta: rendszertelenül, 18-103 nappal követték egymást a támadások, melyek időpontjai zömmel éjfél és hajnali kettő óra közé estek. Hozzátette: mindig az autópályákhoz közeli, a sztrádáktól 20-25 kilométerre fekvő kis települések szélső házait érintették a bűncselekmények és valamennyi sértett roma származású. Elmondta azt is, hogy eleinte három-négytagú csoportra gyanakodtak, a nagycsécsi kettős gyilkosságot követően azonban ez a szám egy-két fősre csökkent.

Az ORFK bűnügyi főigazgatója megjegyezte viszont, hogy a feltételezett tettesek megtalálására az alvilág is megmozdult, miután érdekében állt a gyanúsítottak kézrekerítése.

A bűnügyi főigazgató szalmakazal-effektusnak nevezte a gyanúsítottak kézre kerítését, vagyis ahhoz hasonlította a gyanúsítottak megtalálását, mintha egy tűt kellett volna megtalálniuk egy szénakazalban. Kitért arra, hogy az ország minden részén dolgoztak a nyomozók, a munkába a vidéki rendőrkapitányságok is beszálltak.

Hangsúlyozta: a rendőrség önálló nyomozati munkájának eredményeként lettek meg az elkövetők. A díjkitűzéssel kapcsolatban azt mondta: jellemző a gyanúsítotti körre, hogy még a 100 millió forintos nyomravezetői díj sem ingatta meg egyikőjüket sem, és a környezetükből sem kaptak a rendőrök információt. Hozzátette, az értékelő-elemző munkának köszönhető a siker. Úgy fogalmazott, nem igazolódott be az a feltételezés, hogy ezt az ügyet a magyar rendőrség nem tudja megoldani. 
 


Az értékeléshez be kell jelentekeznie.

Hozzászólások

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezned. Jelentkezz be vagy regisztrálj.

Legyél te az első hozzászóló.

Miskolc TV mai műsora

2024-04-19 (Péntek)
Nincs műsorkiírás erre a napra... nézzen vissza később!