Sport

• 2014-07-27 20:17 Nagy hajrá, magyar siker

Az Európa-bajnoki selejtezőkre készülő magyar férfikosárlabda-válogatott nagy hajrával 66-65-re legyőzte a házigazdákat az ausztriai négyes tornán.

• 2014-07-27 18:06 Visszavágott a DVTK a Puskás Akadémiának!

Az OTP Bank Liga nyitófordulójában a Puskás Akadémiát fogadta a DVTK csapata vasárnap délután. Szivics Tomiszláv korábban kellemetlen ellenfélnek nevezte Benczés Miklós csapatát, amely legutóbb örülhetett Miskolcon, hiszen győzni tudtak a Diósgyőr otthonában, van tehát miért visszavágni. Ez sikerült, a DVTK ma 2-1-es győzelmet aratott! Kövesse a mérkőzés eseményeit portálunkon!

• 2014-07-27 16:26 Daniel Ricciardo nyerte meg a Magyar Nagydíjat

Vizes pálya, kipördülő versenyautók, taktikai csata, lélegzetelállító hajrá, újabb izgalmas futamot láthattunk a Hungaroringen. Daniel Ricciardo óriási versenyt futva megszerezte élete második futamgyőzelmét, Fernando Alonso a Ferrari idei legjobb eredményét hozva ért be mögötte, Lewis Hamilton pedig a boxból startolva lett harmadik.

• 2014-07-27 14:47 Vb-döntős a magyar női strandkézilabda-válogatott

Két szettben legyőzte Ukrajnát a brazíliai strandkézilabda-világbajnokság elődöntőjében a magyar női válogatott, így története során először vb-döntőt játszhat.

• 2014-07-27 12:17 Befejeződött a gyermekúszó bajnokság

Szombaton, a kora esti órákban befejeződött a Miskolcon megrendezett 47. gyermekúszó országos bajnokság. Az első borsodi érem a leányok 200 méteres pillangó számában született, ezt Csépányi Dalma hozta össze, a Fiedler Ottó SE Ózd sportolója.

• 2014-07-26 19:17 Central European Tour - Jacevics győzött, Lovassy 13. a második napon

Az orosz Kirill Jacevics nyerte a Central European Tour kerékpárverseny második napi versenyét, melyben a legjobb magyar, Lovassy Krisztián a 13. helyen végzett.

• 2014-07-26 19:03 Tengeri és folyami hajómodellek versenyeztek a tavon

Jubilált szombaton az élethű hajómodellek miskolci Vörösmarty Kupája, tizedszer rendezték meg ugyanis ezt az országos, nyílt versenyt. A rádió-távirányítású modellek valóban úgy néznek ki, mint a hatalmas tengeri vagy folyami, kereskedelmi vagy hadihajók, és a versenypályán bemutatott ügyességük mellett műszaki szempontból is rendben kell lenniük, mert azt is pontozzák a bírák.

• 2014-07-26 18:09 Vízilabda Eb - Bronzérmes a magyar női csapat

A magyar női vízilabda-válogatott a harmadik helyen végzett a budapesti Európa-bajnokságon, miután a szombati bronzmérkőzésen 10-9-re legyőzte az olasz csapatot.

• 2014-07-26 15:57 Magyar Nagydíj - Rosberg az élről, Hamilton hátulról rajtol

A világbajnoki pontversenyben vezető Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyerte a 29. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzését. Csapattársa és legnagyobb riválisa, Lewis Hamilton autója kigyulladt, ő mért kört sem tudott teljesíteni.

• 2014-07-26 14:37 EUSA Játékok Rotterdamban magyarokkal, miskolciakkal

35 ország 240 csapatát, így több mint 3000 résztvevővel kezdődött el a hollandiai Rotterdamban az Európai Egyetemi Sportszövetség által másodízben megszervezett EUSA Játékok, amit július 24. és augusztus 8. között tartanak. A szervezést helyi és külföldi önkéntesek egyaránt segítik, vezetőjük a Miskolci Egyetemen dolgozó Rakaczki Zoltán, az EUSA Ellenőrző Testületének tagja.

• 2014-07-26 13:26 Pásztor Bence ezüstérmes a junior atlétikai vb-n

A kalapácsvető Pásztor Bence ezüstérmet szerzett az egyesült államokbeli Eugene-ben zajló junior atlétikai világbajnokságon.

• 2014-07-26 11:19 Rekordok dőltek az úszóbajnokságon

Harmadik napján is túljutott a Miskolcon zajló országos gyermek úszóbajnokság. A 47. alkalommal sorra kerülő viadalon, pénteken 14 számban hirdettek bajnokot. Ezúttal csak egyéni számokban folyt a csatározás. A nap hőse Nagy Réka volt, aki két számban is megjavította az évjáratos rekordot.